JEST NOWA DATA XVIII BIEGU JAKUBOWEGO!

Tegoroczny, XVIII Bieg Jakubowy miał się odbyć w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku - wiadomo, że ze względu na Stan Epidemii tego terminu nie udało się dotrzymać. Mamy nową datę, to 23 sierpnia! Pytanie brzmi: czy COVID-19 nam na to pozwoli?

Szczegóły się nie zmieniają: start Biegu Głównego zaplanowano na godz. 11:00, brama startowa i meta zostanie zlokalizowana na Starym Mieście w Olsztynie. Standardowo zachęcamy do udziału w imprezie wszystkich – ci, którzy czują w sobie moc będą chcieli z pewnością sprawdzić swoje siły na trasie Biegu Głównego, dzieci i młodzież mogą się przymierzyć do krótszych dystansów.

Co najważniejsze na dziś? Ze względu na trwającą pandemię rejestracja zawodników została wstrzymana. O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.

BIeg Jakubowy to impreza, która z roku na rok zyskuje na popularności – w 2017 roku w Biegu Jakubowym wzięło udział 400 osób, w 2018 na starcie stanęło 500 biegaczy, w poprzedniej edycji wystartowało już 740 zawodniczek i zawodników! Rok temu, w XVII Biegu Jakubowym po raz trzeci z rzędu triumfował Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, który przebiegł trasę w czasie 34.21 pokonując po zaciętej walce Daniela Mikielskiego. Rywalizację kobiet zdecydowanie wygrała Marta Barcewicz z czasem 43.50  wyprzedzając o 46 sekund drugą na mecie Lidię Kołomańską. Jak będzie tym razem?