II multimedialny konkurs "Sportowcy Warmii i Mazur"

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w  II. multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur”.

 

Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Olsztyna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

 

Jego celem jest przedstawienie sylwetki sportowca, trenera, sędziego, działacza sportowego, nauczyciela wychowania fizycznego lub dyscyplin sportowych, których działalność związana jest z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami. Chcemy, by pamięć o ludziach związanych ze sportem przetrwała próbę czasu i trwale wpisała się w pamięć mieszkańców naszego regionu.

 

Konkurs kierowany jest głównie do młodzieży szkolnej naszego województwa. Udział w nim mogą brać zarówno pojedynczy uczniowie, jak i zespoły (maksymalnie 3 osoby), które opracują multimedialny pokaz przedstawiający sylwetkę wybranego przez siebie bohatera  konkursu lub dyscypliny sportowej. Dopuszczalna jest również kategoria „Open” – osoby niezwiązane ze  środowiskiem szkolnym. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie  wiekowe:
- szkoły podstawowe,
- szkoły gimnazjalne,
- szkoły ponadgimnazjalne,

- uczelnie wyższe,

- kategoria „Open”

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do organizatorów nagranych na płycie DVD (czytelne dla komputerów i odtwarzaczy DVD) materiałów przedstawiających sylwetkę wybranego bohatera lub dyscypliny  sportowej. Prezentacja może zawierać wywiady ze sportowcami lub ich   rodzinami, biografie, sylwetki nauczycieli wychowania fizycznego, sędziów sportowych, filmy, zdjęcia, fragmenty wycinków prasowych itp.

 

Należy podać  źródła, z których  się korzystało. Udział uczestników niepełnoletnich w konkursie uwarunkowany jest pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Nadesłane prace będą wykorzystywane w działalności programowej Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie.

Szczegółowy regulamin - plik PDF

Formularz zgłoszeniowy - plik DOC

 

Foto: Na zdjęciu zdobywcy I miejsca w pierwszym multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur”: Adam Stachowicz, Łukasz Bajkowski oraz Adam Zawadzki. Film o Mirosławie Rybaczewskim. Reprezentowali Gimnazjum nr 8 w Olsztynie. (arch. Muzeum Sportu)

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl