NIESAMOWITE ŁYŻWIARSKIE MISTRZOSTWA!

Z połączenia świetnej aury i wspaniałej frekwencji mogły wyjść tylko niesamowite mistrzostwa, a dokładnie mistrzostwa Olsztyna Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej! W tym roku zawody odbyły się na lodowisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej Urania co mogło być tylko zamianą miejsc (w poprzednich latach rywalizowano na tafli przy ul. Jeziołowicza), a stało się wyjątkowym wyzwaniem dla obsługi lodowiska. Szczególną trudnością było zażegnanie ubytków w tafli lodowej, które powstały na skutek dziwnego nocnego ataku „dowcipnisia”, który znalazł się w posiadaniu zbyt dużej ilości soli. Trudności ostatecznie zostały zażegnane, a zawodnicy mogli wjechać na tafle by pokazać szczyt swoich umiejętności.

Do mistrzostw zgłosiło się dziesięć szkół: SP 3, NSP 5, SP 6, SP 10,SP 15, SP 18, SP 19, SP 30, SP 33, SP 34. Do rywalizacji stanęło łącznie 109 zawodników w tym 61 dziewcząt i 48 chłopców. W Igrzyskach Dzieci triumfowały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 33, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wygrywały drużyny SP 15!
Gratulujemy zwycięzcom, bijemy brawo wszystkim uczestnikom!

Klasyfikacja drużynowa Igrzysk Dzieci:

DZIEWCZĘTA                           

  1. SP 33
  2. NSP 5
  3. SP 30

CHŁOPCY

  1. SP 33
  2. SP 18
  3. NSP 5


Klasyfikacja drużynowa Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

DZIEWCZĘTA                           

  1. SP 15
  2. SP 6
  3. SP 18

CHŁOPCY

  1. SP 15
  2. SP 18
  3. SP 6


Wyniki poszczególnych biegów Igrzysk Dzieci:

Klasy IV – dziewczęta (dystans 3 okrążenia)

  1. Alicja Antonowicz (SP 30) 46,09
  2. Dominika Zdrojewska (NSP 5) 49,34
  3. Tosia Kiedrowska (SP 33) 53,24
  4. Justyna Lewandowska (SP 33) 54,21
  5. Kalina Sawczyńska (SP 33) 55,54
  6. Iga Florkowiecz (SP 33) 56,72

Klasy IV – chłopcy (dystans 3 okrążenia)

  1. Radosław Glanc (SP 18) 42,46
  2. Paweł Wojno (SP 6) 49,35
  3. Oskar Cheński (SP 33) 49,68
  4. Adam Janicki (SP 33) 50,73
  5. Stanisław Słomiński (NSP 5) 53,60
  6. Piotr Juńczyk (SP 33) 56,42

Klasy V – dziewczęta (dystans 4 okrążenia)

  1. Patrycja Antonowicz (SP 30) 1,03,07
  2. Anna Szczyglińska (SP 33) 1,07,63
  3. Amelia Kowalska (SP 33) 1,08,29
  4. Zuzanna Biełowieżec (SP 19) 1,14,47
  5. Alicja Domejko (SP 19) 1,17,00
  6. Hanna Lipniewicz (SP 18) 1,17,21

Klasy V – chłopcy (dystans 4 okrążenia)

  1. Adam Kulmaczewski (SP 3) 1,05,39
  2. Aleksander Kolman (SP 18) 1,06,17
  3. Michał Boruszewski (SP 33) 1,08,18
  4. Wiktor Paradowski (SP 33) 1,09,18
  5. Mikołaj Głąb (SP 18) 1,10,05
  6. Łukasz Wachcoński (SP 33) 1,10,67

Klasy VI – dziewczęta (dystans 4 okrążenia)

  1. Marta Juńczyk (SP 18) 58,04
  2. Aniela Markowska (SP 33) 1,01,71
  3. Julia Mierzejewska (SP 6) 1,01,85
  4. Tatiana Podpirko (SP 33) 1,01,85
  5. Oliwia Sawczuk (SP 33) 1,03,53
  6. Olga Trabczys ( SP 6) 1,05,18

Klasy VI – chłopcy (dystans 4 okrążenia)

  1. Adam Brejnak (SP 18) 59,96
  2. Hubert Westfeld ( SP 33) 1,00,95
  3. Joachim Kostkowski (SP 15) 1,05,21
  4. Mateusz Chaberek (SP 33) 1,05,89
  5. Piotr Niedzielski (SP 18) 1,06,46
  6. Wiktor Jeka (SP 33) 1,07,15

Opiekunem i trenerem zespołu SP 33 był Kamil Kozłowski.

Wyniki poszczególnych biegów Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

Klasy VII – dziewczęta (dystans 5 okrążenia)

  1. Aleksandra Gątarska (SP 6) 1,09,15
  2. Hanna Gojło (SP 18) 1,12,25
  3. Janina Fiedorowicz (SP 34) 1,13,51
  4. Magdalena Paszkowska (SP 10) 1,18,30
  5. Kinga Dąbkowska (SP 6) 1,28,63
  6. Maja Filipowska (SP 15) 1,35,25

Klasy VII – chłopcy (dystans 5 okrążenia)

  1. Adam Bronakowski (SP 15) 16,87
  2. Paweł Kukielski (SP 18) 1,18,82
  3. Piotr Jaczun (SP 15) 1,24,66
  4. Michał Jesionek (SP 6) 1,27,64
  5. Aleksander Wesołowski (SP 18) 1,34,21
  6. Tomasz Jurgoński (SP 6) 1,55,22

Klasy VIII – dziewczęta (dystans 5 okrążenia)

  1. Marcela Drygalska (SP 15) 1,25,93
  2. Natalia Lech (SP 15) 1,40,46

Klasy VIII – chłopcy (dystans 5 okrążenia)

  1. Mikołaj Siemianowski (SP 15) 1,06,78
  2. Karol Kutnik (SP 6) 1,07,77
  3. Szymon Gawliński (SP 15) 1,21,84
  4. Michał Witek (SP 15) 1,49,72
Opiekunem i trenerem zespołu SP 15 był Krzysztof Bielski.

 

 

osir
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl