Widowisko jakiego jeszcze nie było!

Rosjanki: Ekaterina Kirgizova i Ludmiła Nikojan oraz włoska para Marko Mastroantoni i Aldo Castore triumfowali w ITF Beach Tennis Olsztyn, czyli I Międzynarodowym Turnieju Tenisa Plażowego jaki odbył się w CRS Ukiel.

Amazing, fantastic i wonderful, czyli niesamowicie, fantastycznie i wspaniale – te trzy słowa w języku polskim i angielskim królowały w trakcie weekendu w CRS Ukiel, gdzie Polska Federacja Tenisa Plażowego i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zorganizowali turniej jakiego wcześniej w stolicy Warmii i Mazur nie było. W nowej dyscyplinie sportu, z silną obsadą (pięć zawodniczek i zawodników z czołowej pięćdziesiątki światowego rankingu) i z pulą nagród w wysokości 3000 dolarów.

Na imprezę zjechało się około 80 zawodników z 12 europejskich krajów – wszyscy byli zachwyceni tym miejscem. – Słyszałem, że tu jest pięknie, ale nie spodziewałem się że aż tak – mówił reprezentant Łotwy Nikikta Ribakovs. – Fantastyczne korty i jezioro, obok restauracje, to jest światowy poziom – dodał. – Odwiedziłem już wiele miejsc na świecie, ale to jest naprawdę wyjątkowe – stwierdził Ioannis Dimopoulos, grecki zawodnik, nr 32 światowego Beach Tenisa. – Organizatorzy zadbali o wszystko, łącznie z owocami, byśmy się tu świetnie czuli, no i bardzo dobrze grali – dodał.

No i grali tak, że czasami aż brak było słów. Turniej męski wygrała włoska para Marko Mastroantoni i Aldo Castore niemalże „wymiatając” przez cała imprezę, ale w finale musieli się mocno napocić pokonując 6:2 i 6:4 grecko-włoski duet Dimopoulos/Marco Scudelari. Finał pań był wewnętrzną sprawą Rosjanek – po morderczym, trwającym blisko dwie i pół godziny triumfowały bardziej doświadczone Ekaterina Krizgova (42. Miesce w rankingu ITF) i Ludmiła Nikojan (18 ITF) wygrywając 6:2, 6:7 i 6:4 z Julią Chubarową (25 ITF)  i Ekateriną Byakiną (33 ITF). A szczęśliwe zwyciężczynie po meczu jednoznacznie stwierdziły, że chcą to wrócić za rok.

Turniej miał także polskie akcenty – w półfinale męskiej drabinki znalazł się Paweł Krupski grający w parze z Włochem Marco Mazottim, z kolei w półfinale kobiet zagrały Aleksandra Adamska i Sylwia Mikołajczuk.

Turniej męski ITF Beach Tennis Olsztyn 3000$

Turniej mężczyzn
1. Marco Mastroantoni i Aldo Castore (Włochy)
2. Ioannis Dimopoulos i Marco Scudellari (Grecja/Włochy)
3. Paweł Krupski i Marco Mazzotti (Polska/Włochy) oraz Nikita Ribakovs i Kaspars Daugulis (Łotwa) 

Turniej kobiecy

1. Ekaterina Kirgizova i Ludmiła Nikojan (Rosja)
2. Julia Chubarova i Ekaterina Byakina (Rosja)
3. Aleksandra Adamska i Sylwia Mikołajczuk (Polska) oraz Manuela Cunha i Catarina Alexandrino (Portugalia)

 

osir
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl