Nowe pamiątki w Muzeum Sportu

Muzeum Sportu, działające w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, wzbogaciło się ostatnio o 58 nowych eksponatów. To efekt konkursu organizowanego przez OSiR, który właśnie uroczyście podsumowaliśmy.

W konkursie „Moje pamiątki sportowe” udział wzięło 12 osób, które przekazały swój sportowy sprzęt, pamiątki, odznaczenia i puchary. Wśród ofiarodawców byli m.in. znani sportowcy, działacze sportowi czy dziennikarze - do muzeum swoje pamiątki  przekazali: Janusz Porycki, Leszek Dublaszewski, Jolanta Dziemiańczyk, Tomasz Miller, Edward Kukliński, Krzysztof Gulak, Alina Kozłowska. Do placówki trafił windsurfing, pamiątki związane z podnoszeniem ciężarów, narty zjazdowe, puchary TKKF Helios-sekcji  kręglarskiej, koszulki klubów zagranicznych, książka 100-lecie ZPRP i medale zdobyte w  łyżwiarstwie szybkim.

Nie zabrakło również osób, które sport uprawiają rekreacyjnie i postanowiły swój sprzęt oddać do Muzeum Sportu. I tak dzięki: Małgorzacie Topolewskiej-Micek, Andrzejowi Jelińskiemu, Irenie Konopce i Annie Decyk placówka zyskała nowe eksponaty, m.in.  rower - półwyścigówkę, rakiety tenisowe, szaliki klubowe.

Łącznie Muzeum Sportu wzbogaciło swoje zbiory o 58 eksponatów.

Wszyscy uczestnicy konkursu „Moje sportowe pamiątki” otrzymali dyplomy, książki oraz  Karty Olsztyn Sport, uprawniające do miesięcznej aktywności sportowej w obiektach OSiR – m.in. do codziennego nielimitowanego czasowo korzystania z Aquasfery, do codziennego bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego w CRS Ukiel. Nagrody ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie wręczył kierownik Działu Sportu Marek Makowski.

Eksponaty XII edycji konkursu oraz inne pamiątki sportowe można obejrzeć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, które mieści się w HWS Urania przy al. Piłsudskiego 44 (II piętro ).

 

 

osir
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl