Weekendowe szaleństwa w płetwach!

Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w pływaniu w płetwach – taka świetna impreza zagości w najbliższy weekend w Wodnym Centrum-Rekreacyjno Sportowym Aquasfera.

Zawody organizują wspólnie: Urząd Miasta w Olsztynie, Polski Związek Płetwonurkowania oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. W imprezie weźmie udział około 250 zawodników z 16 polskich klubów.

Mistrzostwa Polski w Finswimming'u (czyli po polsku Pływanie w Płetwach) wracają do Olsztyna po czterech latach przerwy, ale Polski Związek Płetwonurkowania w ostatnich latach przeprowadził w Aquasferze wiele innych imprez: Baltic Open, czyli Otwarte Mistrzostwa Bałtyku, Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, a nawet bardzo prestiżowy Golden Final (finałową i najważniejszą rundę Pucharu Świata). – Jesteśmy wręcz wielkimi fanami przepięknego Olsztyna i samego obiektu, jakim jest Aquasfera – mówi Aleksander Polak, prezes Polskiego Związku Płetwonurkowania. – Według nas to jeden z najlepszych obiektów w Europie, a proszę mi wierzyć, mamy skalę porównawczą. Organizacja takich imprez na najwyższym poziomie jest możliwa dzięki ogromnej życzliwości pana prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz wsparciu pana dyrektora OSiR Jerzego Litwińskiego i profesjonalizmowi całego personelu pływalni Aquasfera – dodaje prezes Polak.

Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach to nie tylko sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, ale też zjawiskowe widowisko, które wręcz trzeba zobaczyć na żywo. A sytuacja ku temu sprzyja – zawody będą rozgrywane na basenie olimpijskim, a arena sportowa po raz pierwszy w historii obiektu została odseparowana od strefy rekreacyjnej. Obie części połączyliśmy banerami przedstawiającymi różne formy i style pływackie, w efekcie widzowie otrzymają świetną arenę, a użytkownicy części rekreacyjnej i strefy saun komfort wypoczynku.

Zapraszamy w sobotę i niedzielę na trybuny i do części rekreacyjnej!

 

Program imprezy

*6 kwietnia, sobota

Godz. 10:00 - I Blok startowy, poranny

Godz. 16:00 - II Blok startowy, popołudniowy

Godz. 16.50 - Uroczyste otwarcie mistrzostw

*7 kwietnia, niedziela

Godz. 10:00 - III Blok startowy, poranny

Godz. 14:00 - zakończenie imprezy

osir
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl