Pływackie szaleństwa w CRS Ukiel!

Aleksandra Bednarek i Paweł Gregorowicz sięgnęli po mistrzostwo Olsztyna w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, Marta Sikora z Krakowa i Michał Jarliński z Rumii zostali młodzieżowymi mistrzami Polski w Aquathlonie! Za nami kolejne dwie wielkie imprezy sportowe, które odbyły się w przepięknym kompleksie CRS Ukiel. 

Szaleństwo rekreacyjno-sportowe w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie trwa na dobre: wszystko zaczęło się w kwietniu od Biegu Jakubowego, potem przyszedł czas na Puchar Europy w Triathlonie i towarzyszący mu cykl Elemental Tri Series, był Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej i mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu w Aquasferze, a w poprzednim tygodniu maraton rowerowy Cisowanka Mazovia MTB. Dziś OSiR, wspólnie ze Stowarzyszeniem Pływackim Masters Olsztyn, organizował w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel mistrzostwa Olsztyna w pływaniu długodystansowym i współorganizował Aquathlon Ukiel Olsztyn, pierwsze mistrzostwa Polski w Aquathlonie. Dzieje się w Olsztynie w obszarze imprez sportowych mocno, nie ma mowy o nudzie!

W sobotę CRS Ukiel opanowali miłośnicy pływania i Aquathlonu, czyli dyscypliny na którą składa się bieganie i pływanie. Obie imprezy odbyły się w miejscu, którego zazdrości nam cała Polska – w fantastycznym kompleksie nad Ukielem. A rywalizacji z zaciekawieniem przypatrywały się tłumy plażowiczów. W mistrzostwach Olsztyna w pływaniu długodystansowym rywalizowano w trzech kategoriach: w wyścigu na 1500 m (bez możliwości używania pianek) oraz w wyścigu na 3000 m z podziałem na rywalizację w piankach i bez. W kategorii Open na dystansie 3000 m zwyciężyli: Aleksandra Bednarek i Paweł Gregorowicz, w wyścigu w piankach na 3000 m triumfowali Agnieszka Saska i Cezary Borko, a na dystansie 1500 m najlepsi byli: Paulina Piechota i Hubert Bruzdewicz. Ale wielkie słowa uznania należą się wszystkim: nie tylko wygranym w poszczególnych kategoriach. – Bardzo się cieszę, że jesteście aktywni i pokazujecie, że w każdym wieku można dbać o zdrowie i świecić przykładem – tak do Mastersów mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Z kolei otwierając mistrzostwa Polski w Aquathlonie stwierdził – Jestem usatysfakcjonowany tym, że te zawody, będące Memoriałem przedwcześnie zmarłej Magdy Mielnik zagościły u nas nad Ukielem. I jestem przekonany, że wpiszą się na stałe do kalendarza naszych imprez.

W tej młodzieżowych mistrzostwach Polsi startowali zawodnicy z całego kraju, w kilku kategoriach – 10-13 lat 14-15 lat (400 m + 2 km), 16-17 lat (600 m + 3 km) oraz 18-19 lat (800 m + 5 km). W tej ostatniej kategorii, stanowiącej przedsionek do rywalizacji triathlonowej triumfowali zawodnicy spoza Olsztyna: Marta Sikora z Krakowa i Michał Jarliński z Rumii.

I choć wyniki były różne, to wszyscy byli zgodni co do jednego: w takim kompleksie jak CRS Ukiel warunki do uprawiania tego sportu są znakomite. A więc do zobaczenia za rok!

Mistrzostwa Olsztyna w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych: WYNIKI (FOLDER Z PDF)  

Aquathlon Ukiel Olsztyn, młodzieżowe mistrzostwa Polski, Memoriał Magdaleny Mielnik

Wyniki: https://superczas.pl/aquatlon_olsztyn/wyniki#main

 

osir
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl