Zaczęli w upale, skończyli w deszczu

W niedzielę Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na Słonecznej Polanie było areną świetnej imprezy rowerowej: Cisowianka Mazovia MTB Marathon. To był maraton dla twardzieli, którzy zmagali się z upalną pogodą, a potem z ulewnym deszczem. Morderczy wyścig na dystansie Pro wygrał olsztynianin Artur Korc. 

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to był IX etap ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych. Z założenia trudnych, ale tym razem w Olsztynie było ekstremalnie ciężko, bowiem upał wręcz paraliżował. Nawet kibiców zgromadzonych w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na Słonecznej Polanie. – W tym wyścigu nie będzie chodziło tylko o dobrą formę, ale też o umiejętnie przystosowanie się do warunków – mówił przed startem główny organizator imprezy, słynny przed laty kolarz Cezary Zamana. – O dobre nawadnianie, o rozłożenie sił, o to żeby jak najlepiej poradzić sobie w tych ekstremalnych warunkach – dodał Zamana.

Jemu najbardziej chodziło o wyścig Pro, w którym kolarze rywalizowali na trasie aż blisko 70 km.  Ale swoich sił mógł spróbować dosłownie każdy – w wyścigu Hobby na 7 km oraz w rywalizacji Fit na 20 km ścigali się amatorzy kolarstwa (w tym drugim choćby Natalia Karapuda, dziennikarka TVP 3 Olsztyn oraz Marek Makowski, szef Działu Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji), a najmłodsze dzieci w wieku do sześciu lat startowały w specjalnym wyścigu MiniMini+ Mazovia, w którym dopingowali ich rodzice i… znana z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini.

Łącznie w zawodach wzięło udział blisko 900 uczestników, w najkrótszym wyścigu Hobby wystartowało 100 zawodników, w wyścigu MiniMini - 70. Ale tych, którzy przybyli by dopingować członków swoich rodzin oraz innych kibiców było na Słonecznej Polanie całe mnóstwo. I o takie sportowo-rekeracyjną niedzielę chodziło.

Z przebiegu imprezy, w końcowej fazie zakłóconej przez burzę, był wyraźnie zadowolony prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Co można było dostrzec gdy z serdecznym uśmiechem uczestniczył w licznych ceremoniach dekoracji, głównie klasyfikacji dziecięcych.

Duża satysfakcja polega również na tym, że rywalizację na najbardziej wymagającym dystansie Pro w gronie mężczyzn wygrał olsztynianin Artur Korc reprezentujący barwy Centrum Rowerowe Olsztyn Team pokonując trasę w czasie 2:32.02. W gronie kobiet zwyciężyła Barbara Kleczaj z Warszawy z czasem 3:11.13. W innych kategoriach też błyszczeli olsztynianie – klasyfikację ½ Pro wygrał Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn), a wyścig Fit Tomasz Chabowski (Akademia Kolarska Olsztyn). A dodatkową klasyfikację mieli mieszkańcy Olsztyna, którzy mierzyli się ze sobą na każdym dystansie w kategoriach Open, z podziałem na płeć. 

Cisowianka Mazovia MTB Marathon Olsztyn to IX etap tego ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych. Cała seria składa się z 14 maratonów, a finał imprezy zaplanowano na 29 września w Toruniu.

 

Zwycięzcy:

Pro — Barbara Kleczaj (Go Sport Ak-Sped Team Warszawa) i Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn Team)

1/2 Pro: Izabela Macutkiewicz (Trezado Warszawa) oraz Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn)
Fit: Julita Tomaszewska (Timbud Team Legionowo), Tomasz Chabowski (Akademia Kolarska Olsztyn)

Hobby: Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team) oraz Jakub Gregorowicz (Kamyk Radzymin MTB Team)

Komplet wyników i szczegóły imprezy znajdziecie na stronie:
http://www.mazovia.zamanagroup.pl/?/29.07-Olsztyn/&stat=421&ord=2

 

 

osir
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl