Rowerowa niedziela na Słonecznej Polanie!

W najbliższy weekend Słoneczna Polana w CRS Ukiel zaroi się od zawodowców i zwykłych amatorów jazdy na rowerze – w pięknych okolicznościach przyrody odbędzie się tam Cisovianka Mazovia MTB Marathon.

O tej znakomitej inicjatywie Cezarego Zamany mówi się od dawna, ten tydzień to już okres bezpośredniego przygotowana do imprezy. I sporo oficjalnych informacji, które przekazano na konferencji prasowej w olsztyńskim Ratuszu. O maratonie ciepło mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który na początek stwierdził, że rower to najprawdopodobniej najlepsza forma rekreacji zarówno dla najmłodszych jak i starszych pokoleń. I dodał: - Uroki naszego miasta i piękna okolica w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w połączeniu z fachowo przygotowaną trasą przez pana Cezarego Zamanę stanowią niemalże gwarancję świetnego wydarzenia sportowego. I zachętę dla wszystkich, aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Cezary Zamana był wyraźnie zadowolony, że wraca ze swoją imprezą do Olsztyna. I dodał, że w tym roku postanowił utrudnić życie tym, którzy startują w najbardziej wymagających wyścigach Pro (na 62 km) oraz ½ Pro.

– Wytyczyliśmy trasę w kierunku Gietrzwałdu i Łupstychu, trasę o bogatej charakterystyce, z wieloma podjazdami i zjazdami, na których naprawdę będzie co robić. Taką, która da zawodnikom w kość (śmiech). Ale też poszliśmy w drugą stronę, bo dystans Fit został skonstruowany tak, że można go będzie przejechać na zwykłym rowerze trekingowym, a z kolei trasa Hobby, to już… samo hobby. Zadbamy także o najmłodszych z najmłodszych, bo dla nich mamy specjalny wyścig MIniMini+ Mazovia – stwierdził Zamana.

Mirosław Jabłoński, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji zwrócił uwagę na fakt, że Olsztyn to miasto, które żyje sportem. I ma dodatkowy atut w postaci ciekawej topografii. – Wielu się wydaje, że to miasto o płaskim ukształtowaniu terenu, ale ta impreza pokazuje że mamy również górzyste partie. Mogę zadeklarować, że jesteśmy, tak jak zawsze, gotowi do tej imprezy i w niedzielę wszystko będzie zapięte na ostatni guzik – wyjaśniał dyrektor Jabłoński.

- Taki wyścig w Olsztynie to z jednej strony ostra rywalizacja, ale też nieustanny kontakt z przyrodą – podsumował konferencję Artur Korc, olszyński zawodnik. – MTB to wyścig górski z samej nazwy, w tym przypadku pewnie też będziemy się zbliżać do granic możliwości naszych organizmów. Z pewnością będzie na co popatrzeć – zakończył Korc.

Program zawodów

Sobota
• 15:00-17:00 zapisy w Biurze Zawodów (CRS Ukiel, Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, ul. Sielska 38)

Niedziela
• 8:00-11:30 zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz. 10:00, CRS Ukiel, Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, ul. Sielska 38)
• 10:15 ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
• 10:30 - start dystansu Hobby
• 11:15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
• 11:40 - start dystansu Fit
• 11:50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
• 12:00 - start dystansów ½Pro i Pro
• 12:30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• 13:30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• 14:30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców
• 15:30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
• 16:00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8:00-11:30.

TRASA: LINK

UWAGA!

W związku z organizacją zwodów Cisowianka MTB Maraton na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego przy ul. Sielskiej 38, uprzejmie informujemy że 29.07.2018 od rana do godz. 12.30 zamknięte dla gości  będą wszystkie parkingi usytuowane przy obiekcie. Na czas zawodów funkcjonować będzie duży tymczasowy parking na terenie lotniska. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

 

osir
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl