Ferie w Muzeum Sportu dobiegły końca

Dwanaście grup zorganizowanych (231 dzieci) i 75 indywidualnych osób, przeważnie rodzice ze swoimi pociechami oraz dziadkowie z wnukami, odwiedziło podczas ferii (od 22.01 do 04.02) Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie
Placówkę zwiedzała m.in. młodzież ze Szkół Podstawowych z Sząbruka, Wrzesiny, olsztyńskie szkoły nr 1, 9, 3, a także sekcja zapaśnicza z klubu „Budowlani” oraz OWDziM.

Celem akcji było zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Rok 2018 to przede wszystkim XXIII. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongchangu w Korei Południowej, XXI. finały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn (Bułgaria, Włochy), gdzie Polacy bronić będą mistrzowskiego tytułu.

Podczas spotkań w muzeum młodzież miała okazję bliżej poznać historię, regulaminy i zasady rozgrywek w/w mistrzostw.

Uczestnikom spotkań zostały zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, prace nadesłane przez uczestników czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”, a także nowe eksponaty, o które wzbogaciło się muzeum w roku ubiegłym.

Goście muzeum mieli okazję spotkać w placówce znanego w Olsztynie, i nie tylko, sportowca-amatora – Bolesława Krawczyka, który opowiadał o przebiegu swojej kariery, zachęcając jednocześnie do uprawiania sportu. Dzieci udzielały również wywiadu dla Radia Plus. O przebieg akcji pytał redaktor Marcin Szydłowski. Z pewnością były to ciekawe atrakcje spotkań w muzeum.

Dodatkową frajdą zajęć były konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za aktywny udział w zajęciach młodzież nagrodzona została pamiątkowymi gadżetami, bezpłatnymi wejściówkami do Aquasfery. Nauczyciele oraz opiekunowie otrzymali kalendarze OSiR-u na 2018 r. Wszyscy na koniec spotkań dostali słodycze. Wymienione nagrody oraz pamiątki ufundował organizator akcji – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Wpisy do kroniki muzealnej były miłym podziękowaniem za zorganizowanie akcji „Ferie w Muzeum Sportu”, która na stałe wpisała się w terminarz imprez placówki i cieszy się dużym powodzeniem.

 

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl