Ferie w Muzeum Sportu dobiegły końca

Dwanaście grup zorganizowanych (231 dzieci) i 75 indywidualnych osób, przeważnie rodzice ze swoimi pociechami oraz dziadkowie z wnukami, odwiedziło podczas ferii (od 22.01 do 04.02) Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie
Placówkę zwiedzała m.in. młodzież ze Szkół Podstawowych z Sząbruka, Wrzesiny, olsztyńskie szkoły nr 1, 9, 3, a także sekcja zapaśnicza z klubu „Budowlani” oraz OWDziM.

Celem akcji było zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Rok 2018 to przede wszystkim XXIII. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongchangu w Korei Południowej, XXI. finały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn (Bułgaria, Włochy), gdzie Polacy bronić będą mistrzowskiego tytułu.

Podczas spotkań w muzeum młodzież miała okazję bliżej poznać historię, regulaminy i zasady rozgrywek w/w mistrzostw.

Uczestnikom spotkań zostały zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, prace nadesłane przez uczestników czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”, a także nowe eksponaty, o które wzbogaciło się muzeum w roku ubiegłym.

Goście muzeum mieli okazję spotkać w placówce znanego w Olsztynie, i nie tylko, sportowca-amatora – Bolesława Krawczyka, który opowiadał o przebiegu swojej kariery, zachęcając jednocześnie do uprawiania sportu. Dzieci udzielały również wywiadu dla Radia Plus. O przebieg akcji pytał redaktor Marcin Szydłowski. Z pewnością były to ciekawe atrakcje spotkań w muzeum.

Dodatkową frajdą zajęć były konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za aktywny udział w zajęciach młodzież nagrodzona została pamiątkowymi gadżetami, bezpłatnymi wejściówkami do Aquasfery. Nauczyciele oraz opiekunowie otrzymali kalendarze OSiR-u na 2018 r. Wszyscy na koniec spotkań dostali słodycze. Wymienione nagrody oraz pamiątki ufundował organizator akcji – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Wpisy do kroniki muzealnej były miłym podziękowaniem za zorganizowanie akcji „Ferie w Muzeum Sportu”, która na stałe wpisała się w terminarz imprez placówki i cieszy się dużym powodzeniem.

 

osir
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl