OTWARTE MISTRZOSTWA OLSZTYNA SZKÓŁ W SZACHACH

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
DOTYCZY OTWARTYCH MISTRZOSTW OLSZTYNA SZKÓŁ W SZACHACH

ORGANIZATORZY
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie
Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” w Olsztynie
Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie
Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy w Olsztynie

UCZESTNICY
W rozgrywkach mogą brać udział wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych , gimnazjów i szkół średnich z Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego .

SYSTEM ROZGRYWEK
Dziewczęta i chłopcy grają razem
Wszyscy uczestnicy podzieleni będą na 4 ligi.
Podział na ligi obowiązujący w pierwszej kolejce w załączniku nr 1.
Zawodnicy nie uczestniczący w pierwszej kolejce przy zgłoszeniu się do rozgrywek będą traktowani jako nowo zgłaszający się.

Nowo zgłaszający się do rozgrywek rozpoczynają grę:
zawodnicy o rankingu minimum 1800 - w I lidze, zawodnicy o rankingu minimum 1600 - w II lidze , zawodnicy o rankingu minimum 1400 w III lidze , pozostali zawodnicy - w IV lidze.
W każdej kolejce rozgrywa się 7 rund, tempo gry P’15 (15 minut na partię dla zawodnika) . Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 1 pkt , za remis 0,5 pkt .

W celu obiektywnego porównywania wyników zawodnicy grający w III lidze otrzymują premię 3 pkt , zawodnicy grający w II lidze premię 6 pkt , zawodnicy grający w I lidze premię 9 pkt .
Rozegranych zostanie 7 kolejek , do klasyfikacji zalicza się 5 najlepszych wyników .
Kojarzenie zawodników komputerowe , zawodnicy z tej samej szkoły mogą spotkać się tylko w 2 ostatnich rundach danej kolejki.
Zamknięcie list startowych – 15 minut przed rozpoczęciem gry.

Zasady awansu i spadku

Liga awans Spadek
I - 1/7
II 1/6 1/6
III 1/5 1/5
IV 1/4 -

TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK
Zawody odbywać się będą w ZSB w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 15 raz w miesiącu w soboty i niedziele o godz. 10.15.
W soboty grać będą IV i III liga , w niedzielę II i I liga

TERMINARZ
I kolejka : sobota 15 X – IV i III liga
niedziela 16 X – II i I liga
II kolejka : sobota 26 XI – IV i III liga
niedziela 27 XI – II i I liga
III kolejka : sobota 17 XII – IV i III liga
niedziela 18 XII – II i I liga

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
Będą prowadzone osobne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych :
- szkoły podstawowe
- gimnazja
- szkoły średnie.
Zawodnicy z tej samej szkoły mogą spotkać się tylko w 2 ostatnich rundach danej kolejki.
O kolejności miejsc decyduje :
- suma 5 najlepszych wyników zawodnika
- wynik procentowy
- ilość rozegranych turniejów

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
Będą prowadzone trzy klasyfikacje osobno dla szkół podstawowych , gimnazjów , i szkół średnich .
Drużyna może liczyć dowolną ilość osób , wynik drużyny w danej kolejce stanowi suma punktów uzyskanych przez 4 najlepszych zawodników w tym przynajmniej 1 dziewczynkę .
Do końcowej klasyfikacji zalicza się 5 najlepszych wyników drużyny .
O kolejności miejsc decyduje :
- suma 5 najlepszych wyników drużyny
- 6 wynik drużyny
- 7 wynik druzyny

Podział na ligi :

I liga :

CZARNECKA Lidia, TRENDOWSKI Michał, ADAMOWICZ Marek, HRYMOWICZ Artur,

HENNIG Grzegorz, TRZECIAK Bartosz, ZARĘBSKA Lena, HENNIG Cezary,

SKOMSKI Marcin, KOZŁOWSKI Michał, JORDAN Adam, KIETRYS Maciej,

MALCZYK Aleksander, JEDA Maciej, TOKARSKI Bartosz, STREPIKOWSKI Paweł,

KITEWSKI Bartosz, TARANOWICZ Michał, KAZNOWSKA Weronika,

TRZASKOWSKA Hanna, CYBULSKI Grzegorz

II liga :

BOHDANOWICZ Nikola, MARCINKOWSKI Jan, SIKORSKI Wojciech, KRZYWICKI Piotr,

BARTOSZEWICZ Arkadiusz, PIECZYSKI Arkadiusz, BRUZDEWICZ Hubert,

ZARĘBSKI Piotr, KOTLEWSKI Michał, GRZYB Norbert, FILIPIAK Bartosz,

KOWALKOWSKI Karol, DOMAŃSKI Dawid, CYBULSKI Andrzej, KRZYWICKI Michał,

POGORZELSKI Piotr, SALWA Jakub, WILCZEWSKI Artur, KUSIAK Sebastian,

KAZNOWSKA Kinga, PAŁASZ Jakub, GRABOWSKI Wojciech, RÓŻYCKI Kajetan,

JERKA Franciszek

III liga :

SIKORSKA Anna, SIKORSKI Tomasz, TRZASKA Aleksandra, KRZYWICKI Adam,

TEREBKO Grzegorz, STREPIKOWSKI Maciej, KOTLEWSKI Rafał, WILGA Łukasz,

OBIDZIŃSKI Cezary, KOSZEWSKI Bruno, TARANOWICZ Zofia, TRZASKOWSKI Marek,

RĄCZKIEWICZ Hubert, GRYNKIEWICZ Mikołaj, KRZYWICKI Paweł,

SARNOWSKI Mateusz, RODZIEWICZ Kuba, ADAMOWICZ Mateusz,

FILIPIAK Magdalena, BARTCZAK Julia, PODCHUL Maja, OTTA Emil,

FRONCZAK Weronika, KOWALKOWSKI Dawid, SUCHOCKI JAN

IV liga :

ŻEGLIŃSKI Eryk, ŁASIŃSKI Szymon, JASIŃSKA Helena, KOWALCZYK Igor,

WIENIARSKA Anna, SÓJKA Filip, POGORZELSKA Karolina, PODCZARSKA Konstancja,

ŻELAZNY Jakub, GRUDZIŃSKI Bartosz, ARMANOWSKI Julian, DRANKOWICZ Krzysztof,

GOLONKA Julia, TUNKIEWICZ Anna, PODCHUL Michał, DRANKOWICZ Bartosz,

SARNOWSKI Oliwer, WŁODYKA Adam, NAREL Julia, LETKO Maciej, KOSZEWSKI Nino,

WASILEWSKA Zuzanna, ŻELAZNY Fabian, WOJCIECHOWSKI Tymon

   

osir
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl