OLSA II LIGA - SIATKARSKA MŁODZIEŻ CORAZ MOCNIEJSZA

OLSA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, rozkręca się z kolejki na kolejkę. W miniony wtorek pewne zwycięstwa odniosły zespoły usytuowane na szczycie ligowej tabeli, czyli Smart Investments AZS SMS I i Poczta Polska Olsztyn. Powody do zadowolenia mogą się również gracze AZS UWM SMS II oraz Neotherm, którzy po twardym boju pokonali Pogotowie Nowak 24 h.

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Smart Investments AZS SMS I podejmował solidnych Orto-Koneserów. Faworyt był oczywisty, ale ograni przez lata na drugoligowych parkietach Orto-Koneserzy to zespół co najmniej niewygodny, który potrafi zaskoczyć niejedną ekipę. Tym razem jednak niespodzianki nie było. Smart Investments grał efektownie i efektywnie, mając przewagę w kluczowych elementach siatkarskiego rzemiosła. Młodzież wygrała 2:0 (25:22; 25:20), robiąc kolejny krok w stronę, jak najbardziej realnej I ligi. MVP został Patryk Tomaszuk.

Mający pierwszoligowe aspiracje Salon Optyczny Wzrook Volley skrzyżował rękawice z grającym w kratkę AZS UWM SMS II. Zbliżony potencjał obu zespołów zwiastował długie i emocjonujące spotkanie, ale siatkarska rzeczywistość okazała się zgoła odmienna od przedmeczowych oczekiwań. Młodzi „azetesiacy” zaprezentowali się naprawdę z bardzo dobrej strony. Ich pewna i równa gra zaowocowała stosunkowo łatwą wygraną 2:0 (25:22; 25:19) i awansem na czwarte miejsce w tabeli. MVP został Tymoteusz Giedziun.

Wchodząca na właściwe tory Poczta Polska Olsztyn stanęła naprzeciwko chimerycznego KBL. Teoretycznie wszystko było możliwe, ale zmotywowani „Pocztowcy” nad wyraz poważnie podeszli do kolejnego w tym sezonie wyzwania i dość gładko wygrali 2:0 (25:17; 25:19). Przewaga graczy Poczty Polskiej Olsztyn praktycznie od samego początku nie podlegała dyskusji, toteż wynik końcowy właściwie nie miał prawa być inny. Wygrana aktualnych wiceliderów tabeli pozwoliła im utrzymać drugą lokatę i co najważniejsze nie stracić kontaktu punktowego z Smart Investments AZS SMS I. MVP został Krystian Volmar.

Wieczór zakończyła siatkarska batalia Neotherm z Pogotowiem Nowak 24 h. „Nowaki” zaczęły z pasją i nim zdezorientowani rywale zdążyli się obudzić de facto było już po secie. Pogotowie Nowak 24 h wygrało pierwszą partię 25:14 i w spokoju czekało na drugiego seta. Po zmianie stron podrażniony Neotherm wziął się ostro do roboty, rozstrzygając seta na swoją korzyść (25:20). Tie-break był już tylko formalnością. Idący jak burza Neotherm „zmiótł” swoich boiskowych adwersarzy z parkietu wygrywając 15:7. MVP został Bartłomiej Marciniak.