OLSA I LIGA - FAWORYCI GÓRĄ

Trzynasta kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów – I liga organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przeszła do historii. W środowe popołudnie i wieczór trzypunktowe zwycięstwa odnosiły wyżej notowane zespoły. Jedynie Banach Auto Serwis urwał punkt wiceliderowi tabeli, czyli drużynie Legends. Na uwagę zasługuję dziewiąta kolejna wygrana Temidy.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy Temidy i AZS UWM SMS Olsztyn. Temida, legitymująca się serią ośmiu zwycięstw z rzędu musiała mocno się natrudzić, by zapisać kolejny triumf na swoim koncie. W pierwszym secie młodzież zrzeszona w SMS przez długi czas dominowała utrzymując kilkupunktowe prowadzenie (15:11; 19:15). Udane zmiany w zespole Pawła Godlewskiego przyniosły oczekiwany efekt i w końcówce trzeci zespół tabeli odrobił straty, zwyciężając 25:22. W drugiej partii Temida kontrolowała przebieg wydarzeń nie dając podopiecznym Sergiusza Salskiego rozwinąć skrzydeł. Ostatecznie padł wynik identyczny jak w premierowej partii i dziewiąte zwycięstwo tej drużyny stało się faktem. MVP meczu został Marcin Walerzak (zdobył 11 punktów).

Aby móc liczyć się w walce o Top-3 adrenaline.pl TEAM nie może pozwolić sobie na straty punktów. Naprzeciwko nich stanął SSPS AZS Olsztyn, dla którego każdy punkt może mieć duże znaczenie, aby utrzymać się w pierwszoligowej stawce. Ostatecznie górą byli walczący o podium zawodnicy adrenaline, zwyciężając w dwóch setach. Pierwsza partia to zdecydowana przewaga ekipy Tomasza Świtalskiego, a wynik 25:15 mówi sam za siebie. W drugim secie SSPS podjął walkę, ale przełożyło się to tylko na mniej bolesną porażkę niż w pierwszej partii 22:25. MVP meczu został Marek Pietrusewicz (zdobył 10 punktów).

W trzecim meczu środowej kolejki Legends Olsztyn mierzyli się z Banach Auto Serwis, który to od początku roku notuje same zwycięstwa. Zespoły będące w dobrej formie zafundowały nam dobre widowisko, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Pierwszego seta Legends zwyciężyli 25:20. W drugim „Banachy” zrewanżowali się wygrywając 25:21, chociaż w pewnym momencie przegrywali 17:19. W decydującej rozgrywce wyrównana walka trwała do wyniku 8:8. Później górę wzięło młodość i żywiołowość Legends, którzy wygrali 15:12 i zapisali ważne dwa punkty na swoim koncie. MVP meczu został kierujący grą swojego zespołu Mateusz Pietrzak.

Na zakończenie wieczoru Indykpol mierzył się z drużyną Sajtmak i wiedział, że w wypadku trzypunktowego zwycięstwa „wskoczy” na fotel lidera rozgrywek. Zmotywowane „indyki” rozegrały dobry mecz, w dwóch setach odprawiając przeciwników. W pierwszym secie Indykpol wyszedł z opresji, przegrywając 15:18, wskoczył na wyższy poziom wygrywając seta 25:20. Druga partia zakończyła się identycznym rezultatem, z tym że od początku do końca „indyki” kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. MVP spotkania został Grzegorz Bogdański (zdobył 10 punktów).