OLSA EKSTRAKLASA - TIE-BREAK RAZY CZTERY

Miniona kolejka OLSA upłynęła pod znakiem trzysetowych batalii. Dość powiedzieć, że wszystkie z czterech rozegranych spotkań zakończyły się tie-breakami! W najbardziej elektryzującym meczu wieczoru Abram Team pokonań Inter Parts OSW Olsztyn 2:1.

Dręczone problemami kadrowymi Rupi sezonu 2019/2020 z pewnością nie zaliczy do udanych. Ubiegłoroczni medaliści OLSA grają wprawdzie w kratkę, przeplatając całkiem niezłe meczy z takimi, o których szybko woleliby zapomnieć. Tyle tylko, że tych drugich jest zdecydowanie za dużo, aby realnie myśleć o zameldowaniu się na koniec sezonu w top 3. Nierówna forma Rupi była szansą dla graczy Michelin, którzy niebezpiecznie balansują na przepaścią. W pierwszym secie Tomasz Pszczółkowski i spółka byli tylko tłem dla świetnie zorganizowanej ekipy Michelin. Zaledwie osiemnaście punktów, jakie zdobyło Rupi w zasadzie mówi samo za siebie… Niestety z perspektywy przedstawicieli francuskiego potentata motoryzacyjnego zawodnicy Rupi w porę „przypomnieli” sobie, że potrafią grać w siatkówkę. Dwa wygrane sety: 25:23 i 15:11 dały brązowym medalistom z ubiegłego sezony dwa punkty i promyk nadziei na lepsze jutro. MVP spotkania został Andrzej Mankow.

„Bij mistrza!” to hasło, które znakomicie pasuje do sytuacji w jakiej znalazł się Inter Parts OSW Olsztyn. „Dominatorzy” w żadnym wypadku nie stracili jeszcze szansy na obronę tytułu, ale kilkoma niespodziewanymi wpadkami sprawili, że grające z nimi zespoły uwierzyły w możliwość wywalczenia korzystnego wyniku. Poza tym stając naprzeciwko Inter Parts widać absolutną mobilizację poszczególnych teamów. Abram zaczął z werwą szybko uzyskując pięciopunktową przewagę. „Dominatorzy” pokazali jednak klasę odwracając losy pierwszego seta praktycznie w samej końcówce i wygrali 25:21. Niewiele brakowało, by druga partia miała analogiczny przebieg. Ekipa Pawła Polechońskiego nie dała się jednak „złamać” pokazując „lwi pazur”. Dwie partie wygrane 25:20 i w tie-breaku 15:7 pozwoliły zwycięskiej drużynie zrównać się punktami z „dominatorami” i dzięki lepszemu bilansowi setów wyprzedzić ich w ligowej tabeli. MVP spotkania został Patryk Dobkowski.

Konfrontacja pomiędzy AKS Kormoran, a Netland miała doprawdy przedziwny przebieg. AKS zaczął od prowadzenia 7:1, które zwiastowało szybkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo tegoż teamu. Netland stopniowo podnosił swój poziom gry i „dopadł” rywala przy stanie 20:20. Ambitny Kormoran nie z takich opresji jednak wychodził. Dwie skuteczne akcje sprawiły, że na tablicy świetlnej pojawił się wynik 25:23. Co się odwlecze, to nie uciecze! Netland kontynuował dobrą grę, co przełożyło się na dość pewne wygranie seta 25:20. Tie-break to już istny rollercoaster bez trzymanki, który zmotywowany AKS Kormoran wygrał 19:17…! MVP spotkania został Adrian Rybak.

Specjaliści od „trzysetówek”, czyli Intelly w spotkaniu z Geoexpert Sunbroker Team podtrzymali dotychczasową tradycję, kończąc mecz tie-breakiem. Premierową partię po zaciętej walce wygrał Geoexpert 25:23. W drugim secie Intelly „odgryzło” się przeciwnikom pokonując ich 25:22. W decydującej rozgrywce Geoexpert odrodził się niczym Feniks z popiołów. Wygrana 15:10 i dwa punkty do ligowej tabeli niewątpliwie pozwolą złapać nieco oddechu coraz lepiej grającemu zespołowi Geoexpert Sunbroker Team. MVP spotkania został Arkadiusz Jagodziński.