OLSA EKSTRAKLASA - DZIELNY NETLAND "URWAŁ" PUNKT FAWORYTOM

Karuzela rozgrywek OLSA wraz z nowym rokiem rozkręca się coraz bardziej i ani myśli zwalniać tempa. W środę standardowo gościliśmy w sali przy ulicy Głowackiego, gdzie ekstraklasowe teamy walczyły o kolejne punkty i zwycięstwa. Z tarczą do domu wróciły ekipy: Inter Parts OSW Olsztyn, Abram Team oraz Młodych Wilków. Warto jednak podkreślić, że ostatnia z w/w drużyn wskutek zaskakująco ambitnej postawy Netland musiała zadowolić się dwoma punktami.

Inter Parts OSW Olsztyn chcąc „uratować” mistrzostwo nie może już pozwolić sobie na jakiekolwiek „wpadki”. W spotkaniu z chimerycznym w tym roku Rupi teoretycznie można było spodziewać się wszystkiego. „Dominatorzy” podeszli jednak to sprawy poważnie, nie dając najmniejszych szans drużynie prowadzonej przez Tomasza Pszczółkowskiego. Dość powiedzieć, że w pierwszym secie zdekompletowane Rupi „ugrało” zaledwie skromne piętnaście punktów. W drugiej odsłonie sytuacja na parkiecie nieco się wyrównała, ale skoncentrowany Inter Parts pewnie zamknął seta w stosunku 25:21. MVP spotkania został rozgrywający Przemysław Polechoński.

Czerwona latarnia ekstraklasy, czyli Netland zagrał z Młodymi Wilkami, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Starcie Dawida z Goliatem zaczęło się jednak od swoistego trzęsienia ziemi. Otóż skazywany na pożarcie Netland ku powszechnemu zdziwieniu wygrał pierwszego seta 25:23, urywając tym samym co najmniej punkt zdecydowanym faworytom. Podrażnione Wilki szybko otrząsnęły się z niepowodzenia w premierowej partii, wygrywając dwa kolejne sety do dwunastu i przedłużając zwycięską passę do dziesięciu victorii z rzędu.  MVP spotkania został Michał Bajor.

Abram Team, który drugi rok z rzędu celuje w top 3 zagrał z Michelin, który na dzień dzisiejszy niebezpiecznie balansuje na granicy strefy spadkowej. Paweł Polechoński i dowodzona przez niego drużyna stanęli na wysokości zadania. Grając efektowną i efektywną siatkówkę Abram Team dość gładko rozprawił się z Michelin 2:0 (25:17; 25:21), utrzymując tym samym drugie miejsce w ligowej tabeli. MVP spotkania został Patryk Dobkowski.