OLSA II LIGA - KS JAKUBEK WKROCZYŁ Z IMPETEM W NOWY ROK

Po świąteczno-noworocznej przerwie przyszedł czas na rozegranie kolejnej serii spotkań w rozgrywkach OLSA II liga. Zgodnie z oczekiwaniami swoje mecze wygrały faworyzowane ekipy, a tym samym pozycję lidera utrzymał niezawodny KS Jakubek.

W pierwszym meczu 2020 r. siatkarska młodzież zrzeszona w AZS SMS Kadet II stanęła naprzeciwko niezwykle silnej drużyny, jaką niewątpliwie jest FC Karolin. Wiceliderzy II ligi nie pozostawili złudzeń stawiającym pierwsze kroki na siatkarskich parkietach zawodnikom i pewni wygrali 2:0 (25:18, 25:21). „Azetesiacy” wprawdzie momentami nawiązywali wyrównaną walkę z bardziej doświadczonym teamem, ale w kluczowych piłkach FC Karolin był wyraźnie lepszy. MVP spotkania został najskuteczniejszy w swoim zespole Adam Rzępołuch.

Neotherm i Auto Land Volley teoretycznie dysponują zbliżonym potencjałem, toteż mogliśmy się spodziewać niezwykle wyrównanego starcia. Tyle tylko, że ekipa Neotherm postawiła nad wyraz twarde warunki, czym wyraźnie zaskoczyła swoich boiskowych adwersarzy. Dwa stosunkowo szybkie sety wygrane przez Neotherm, odpowiednio do 19 i 18, zapewniły niniejszej drużynie zasłużone trzy punkty. MVP spotkania został Piotr Łaski.

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa KS Jakubek w swoim pierwszym spotkaniu w 2020 r. sprawdził formę DAP. Aktualni liderzy, którzy w poprzednich sześciu meczach nie stracili jeszcze seta postanowili podtrzymać imponującą passę i pewnie wygrali 2:0 (25:14, 25:20). Siódma victoria KS Jakubek pozwoliła zachować w/w drużynie pięciopunktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem, czyli FC Karolin. MVP spotkania został rozgrywający Paweł Łapiński.

Debiutująca w naszych rozgrywkach Poczta Polska Olsztyn, jak dotąd radzi sobie co najmniej przyzwoicie i ma realne szanse aby w przyszłym sezonie móc walczyć na pierwszoligowych parkietach. Ich rywalem była drużyna Hardcore Park Linowy, której podstawowym atutem jest skuteczna gra na siatce. „Hardcorowcy” niespecjalnie weszli jednak w mecz, płacąc za to przegraną w premierowej partii 21:25. Drugi set należał już do najwyższej ekipy w II lidze, która wygrywając 25:19 doprowadziła do tie-breaka. W decydującej rozgrywce szala zwycięstwa co chwilę przechylała się z jednej na drugą stronę, ale ostateczny cios należał do Poczty Polskiej Olsztyn, która po twardym boju wygrała 16:14. MVP spotkania został Krystian Volmar.