Komunikat OLSA I Liga z dnia 30.11.2016 r.

Dnia 30.11.2016 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano siódmą kolejkę spotkań  Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się cztery spotkania.

W pierwszym meczu dnia, coraz lepiej spisująca się w rozgrywkach Gala Barczewo, pokonała po trzysetowej rywalizacji drużynę Indykpolu. Pierwszą partię Indykpol wygrał 25 : 22. W drugiej przeciwnicy zrewanżowali się zwyciężając 25 : 23. Trzeci set przebiegał pod dyktando Gali Barczewo, która wygrała 15 : 10. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 10 punktów Adrian Rybak.

W drugim meczu dnia, spotkały się zespoły zajmujące pierwszą i drugą lokatę w tabeli. Zdecydowane zwycięstwo w tym spotkaniu odniosła drużyna Intelly, pokonując 2 : 0 Galerię i Vintage. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 17, a drugi 25 : 20. MVP meczu został rozgrywający Piotr Bancewicz, ale cały zespół Intelly zasługuje na duże słowa pochwały.

W trzecim spotkaniu dnia, AKS Kormoran pokonał 2 : 0 drużynę Warmigu. Po pierwszym, wysoko 25 : 14 wygranym secie, w drugim zawodnicy Kormorana musieli się dużo bardziej natrudzić, ostatecznie wygrywając 25 : 22. Zawodnikiem meczu został libero zwycięskiej drużyny Łukasz Szwedo.

W ostatnim spotkaniu dnia, Banach Auto Serwis zwyciężył 2 : 0 zespół Temidy, awansując na piątą pozycję w tabeli. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 18. W drugiej partii Temida poprawiła swoją grę i przez długi czas dyktowała warunki gry, prowadząc 8 : 4, 18 : 15. I od tego momentu role się odwróciły, zawodnicy „Banacha” przejęli inicjatywę, dając zdobyć już tylko jeden punkt rywalom, wygrywając 25 : 19. Najlepszym zawodnikiem meczu został środkowy zwycięskiej drużyny Mateusz Michałowski (8 pkt.).