OLFA - PODWÓJNA VICTORIA KS TOMASZKOWO. ALKOHOLE ŚWIATA NA KANTA POWIĘKSZAJĄ PRZEWAGĘ

OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, ani myśli zwalniać tempa. Na nami kolejna seria spotkań. W czwartkowy wieczór najwięcej powodów do radości mieli gracze KS Tomaszkowo, który ustrzelili dublet, odnosząc dwa pierwsze zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach OLFA. Swoje zrobiła także ekipa Alkoholi Świata na Kanta, która zgodnie z przewidywaniami pokonała, bądź co bądź, niewygodny Yakan.

Potrafiący w tym sezonie sprawdzić niejedną niespodziankę Yakan, aby urwać punkty Alkoholom Świata na Kanta musiał wspiąć się na wyżyny swoich aktualnych możliwości. Zadanie teoretycznie wykonalne, aczkolwiek jak pokazuje praktyka niezwykle trudne. Yakan podszedł do rywala z szacunkiem, ale bynajmniej nie zrezygnował z walki i robił co mógł by opuścić HWS Urania z korzystnym rezultatem. Bramki Daniela i Damiana Lewandowskich to jednak było zdecydowanie za mało… Sześć goli Alkoholi (Michał Szymborski – 3, Paweł Wiśniewski – 2, Jakub Brych – 1) załatwiło sprawę kompletu punktów i pozwoliło powiększyć temuż zespołowi przewagę nad drugim w tabeli Interio Centro Talenti.

Wyczekujący pierwszej wygranej w sezonie KS Tomaszkowo zagrał z grającą w kratkę OIRP. Underdog wyszedł skoncentrowany jak nigdy dotąd i nie pozwolił sobie na chwilę rozluźnienia, która mogłaby zniweczyć trud włożony przez zespół na przestrzeni całego meczu. Tomaszkowo dopięło swego! Rafał Tukalski, Wojciech Dubis oraz Łukasz Bogdanowicz sprawili, że gracze z Tomaszkowa po zakończeniu spotkania w końcu mogli unieść ręce do góry w geście zwycięstwa.

Będący na fali KS Tomaszkowo, niejako z marszu podszedł do konfrontacji z drużyną GLKS Jonkowo. Po pierwszej połowie wydawało się, że wcześniejsza wygrana Tomaszkowa była swego rodzaju jednorazowym „wybrykiem”. Bramki Bartosza Kurto i Michała Górskiego dały piłkarzom z Jonkowa swoisty komfort gry i znacznie zwiększyły ich szanse na kolejne trzy punkty. Tyle tylko, że finałowy kwadrans stanowił istny koncert gry w wykonaniu KS Tomaszkowa. Sygnał do ataku dał w 19. minucie meczu Wojciech Dubis, a chwilę później do wyrównania doprowadził Łukasz Jędrzejewski. Walka rozgorzałą na dobre, ale ostatnie słowa należało do goniącego wynik Tomaszkowa! Łukasz Bogdanowicz i ponownie Wojciech Dubis w ostatniej minucie spotkania znaleźli drogę do bramki GLKS-u, ustalając tym samym wynik meczu na 4:2 dla KS Tomaszkowo.