OLFA II LIGA - CIENKIE BOLKI DOŁĄCZYŁY DO ELITY

W OLFA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie mamy coraz mniej niewiadomych. Cienkie Bolki wygrywając 6:2 z Fiege Zalando Lounge zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Swoje mecze wygrały także Olsztyńskie Wodociągi oraz Jasam.

OIRP plasujące się na trzecim miejscu w ligowej tabeli jeżeli chce na koniec sezonu zameldować się na podium, musi „zgarniać” pełną pulę z teoretycznie słabszymi zespołami. W meczu z Olsztyńskimi Wodociągami do 25. minuty oba zespołu nie potrafiły umieścić piłki w bramce. Wszystko zmieniło się na pięć minut przed końcem meczu, gdy Mariusz Pawelec wykorzystał niefrasobliwość rywali i wpakował futbolówkę do siatki. Wówczas Olsztyńskie Wodociągi „poczuły krew”. Dwa gole Waldemara Bienendy oraz trafienie Daniela Słomkowskiego ustaliły wynik meczu na 4:0 dla Olsztyńskich Wodociągów.

Osłabiony pod względem kadrowym Jasam do konfrontacji z FS Group przystąpił z duszą na ramieniu. FS Group to wyjątkowo twarda ekipa, ale ich boiskowi rywale również pokazali charakter grając przez cały mecz tą samą piątką. Podobnie jak we wcześniejszym spotkaniu cała zabawa zaczęła się po 25. minucie meczu. Do tego momentu oba zespoły strzeliły po dwa gole (Wojciech Olszewski i Olaf Gorczyca dla Jasamu oraz Radosław Rakowiecki dla FS Group). Bramka Tomasza Jasińskiego na dwie minuty przed końcem meczu sprawiła, że FS musiało się „odkryć” chcąc uratować przynajmniej remis. Szybka kontra zakończona celnym strzałem Olafa Gorczycy sprawiła jednak, że Jasam wygrał 4:2.

Czekające na swoje pierwsze zwycięstwo Fiege Zalando Lounge stanęło przed niełatwym zadaniem „urwania” punktów Cienkim Bolkom. Początek meczu nie należał do szczególnie ekscytujących, ale gdy w 7. minucie Artur Dziki dał prowadzenie Zalando „zapachniało” sensacją. Cienkie Bolki to jednak uznana firma na drugoligowych parkietach. Sześć bramek zdobytych w dwadzieścia minut (Patryk Opaliński i Mateusz Dymarczyk – 2; Łukasz Jędrzejewski i Marcin Jurewicz – 1) w zupełności załatwiło sprawę. Zalando stać było jeszcze na zdobycie jednej bramki (Kamil Bułakowski), która ustaliła wynik spotkania na 6:2 z perspektywy Cienkich Bolków.

OIRP – Olsztyńskie Wodociągi 0:4

Jasam – FS Group 4:2

Cienkie Bolki – Fiege Zalando Lounge 6:2