OLFA I i II LIGA - FALCO LEPSZE OD MILWAUKEE TEAM W LIGOWYM SZLAGIERZE!

OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie ani myśli zwalniać tempa. W poniedziałkowy wieczór byliśmy świadkami pięciu spotkań, z których największe emocje wzbudziła konfrontacja lidera z wiceliderem tabeli.

Swoistym preludium do pierwszoligowych zmagań był twardy bój na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej pomiędzy Jasamem a Kebab Super King. Po pierwszej połowie sprawa zwycięstwa była jak najbardziej otwarta, albowiem na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2 (bramki dla Jasamu – Olaf Gorczyca i Wojciech Olszewski; bramki dla Kebab Super King – 2 Cezary Piotrak). Finałowy kwadrans, a właściwie jego ostatnie pięć minut okazało się „zabójcze” dla „kebabów”, którzy tracąc w samej końcówce dwie bramki (Olaf Gorczyca i Kamil Rozentalski) musieli uznać wyższość zdeterminowanych rywali.

Mający realne szanse na top 3 MPEC sprawdził formę GLKS-u Jonkowo, który wciąż walczy o pozostanie w I lidze. Faworyzowana ekipa szybko strzeliła dwie bramki (Kacper Golks oraz Rafał Stanisławski) i zdawała się kontrolować boiskowe poczynania. GLKS jednak nie odpuszczał, toteż jeszcze przed przerwą dwukrotnie znalazł drogę do bramki swoich boiskowych adwersarzy (Bartosz Kurto i Łukasz Sarol). Tyle tylko, że rozpędzony MPEC również za sprawą Kacpra Buśko i Kacpra Golks „podreperował” swoje konto bramkowe do czterech goli. Po przerwie emocje w żadnych wypadku nie opadły. Oba zespoły zaliczyły po jednym trafieniu (Krzysztof Górzec dla Jonkowa i Rafał Stanisławski dla MPEC-u), ale drużyna Cezarego Serafina wygrywając 5:3 mogła się cieszyć z trzech jakże cennych w ostatecznych rozrachunku punktów.

Alcar Renault, który w ostatniej kolejce zwycięstwo wypuścił z rąk praktycznie w ostatniej sekundzie zagrał z przeżywającą lekki kryzys Fortuną. Wicemistrz z sezonu 2018/2019 tym razem pokazał klasę zdobywając imponującą liczbę siedmiu bramek (Przemysław Mikos – 3, Adam Duda, Paweł Oleśkiewicz – 2). Niepotrafiący dotrzymać kroku swoim rywalom Alcar był w stanie strzelić „zaledwie” cztery gole, w efekcie czego wraz z końcową syreną tablica świetlna HWS Urania pokazywała wynik 7:4 na korzyść Fortuny.

Długo wyczekiwane spotkanie Falco z Milwaukee Team miało zadecydować o końcowych rozstrzygnięciach na szczycie ligowej tabeli. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zespoły ruszyły do boju! Lepiej rozpoczęło Falco, które w 9. minucie po celnym strzale Arkadiusza Mazurkiewicza wyszło na prowadzenie 1:0. Cztery minuty później Bartosz Dobroński dał wyrównanie ekipie Milwaukee, ale tuż przed końcem pierwszej połowy uderzenie Bogdana Ślimaka ponownie zmieniło wynik spotkania na 2:1 dla Falco. Po zmianie stron Milwaukee zaatakowało, dopadając wywala w 20. minucie (efektowna bramka Bartosza Dobrońskiego). I gdy wydawało się, że oba zespoły będą musiały zadowolić się jednym punktem Sylwester Pechta ustalił wynik meczu na 3:2 dla Falco!

LUK-CAR, który sezon rozpoczął nad wyraz obiecująco w ostatnim czasie nieznacznie obniżył loty. Ich rywal, tj. Miazga Gutkowo także nie może spać spokojnie, albowiem niebezpiecznie balansuje na granicy pierwszej i drugiej ligi. Miazga zaczęła w iście piorunującym stylu i już po kilku minutach prowadziła 2:0 (Michał Ulaszewski i Dawid Chudzik). LUK-CAR „rozkręcał się” powoli. Kontaktową bramkę tuż po przerwie zdobył Krzysztof Iwański, wlewając tym samym nieco nadziei w serca zawodników LUK-CAR. W 25. minucie meczu Bartosz Sacharczuk mierzonym strzałem doprowadził do wyrównania, które nie zmieniło się już do końca spotkania.

Jasam – Kebab Super King 4:2 (II liga)

MPEC – GLKS Jonkowo 5:3

Fortuna – Alcar Renault 7:4

Falco – Milwaukee Team 3:2

Miazga Gutkowo – LUK-CAR 2:2