OLFA I i II LIGA - FALCO ZNÓW NA SZCZYCIE

Rozgrywki OLFA, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie powoli wchodzą w decydującą fazę. Wydarzeniem kolejki był szalony mecz Falco z LUK-CAR, który zakończył się zwycięstwem pierwszej z wymienionych drużyn 6:5.

Zanim na parkiet HWS Urania wybiegli pierwszoligowcy obejrzeliśmy spotkanie ligowego potentata II ligi, tj. Cienkich Bolków z Olsztyńskimi Wodociągami. Ambitna ekipa Wodociągów pomimo starań nie była w stanie zatrzymać faworyzowanej drużyny, która zaaplikowała swoim boiskowym adwersarzom cztery gole (Marcin Jurewicz – 2 bramki, Piotr Pankiewicz, Bartosz Jaskulski – 1 bramka) nie tracąc przy tym żadnego.

Mecz Miazgi Gutkowo z GLKS Jonkowo miał kluczowe znaczenie dla obu drużyn. Walczące o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej ekipy, aby za rok móc grać z najlepszymi zespołami, jak powietrza potrzebują punktów. Trudno zatem się dziwić, że był to typowy mecz walka, gdzie najważniejsza była skuteczna obrona. Z tejże batalii ostatecznie obronną ręką wyszła Miazga Gutkowo, która po golu Michała Rytelewskiego wygrała 1:0.

Niebezpiecznie balansująca nad przepaścią Zgoda F.C. zagrała z MPEC, którego aspiracje są z pewnością większe, aniżeli aktualnie zajmowane w tabeli miejsce. Wynik meczu już w 2. minucie otworzył Łukasz Buder i to Zgoda niemalże do samego końca pierwszej połowy znajdowała się na prowadzeniu. Następnie do ataku przeszła ekipa Cezarego Serafina. Kacper Golks oraz Sebastian Świder wyprowadzili MPEC na prowadzenie dając nadzieję na trzy punkty. W 27. minucie Zgoda za sprawą celnego uderzenia Adriana Zasadzkiego wróciła do gry. Chwilę później Kacper Buśko ustalił wynik spotkania na 3:2 z perspektywy MPEC-u.

Przed arcyważnym dla układu tabeli meczem Alcar Renault z Milwaukee Team powszechnie faworyta upatrywano w obrońcach tytułu mistrzowskiego. Tyle tylko, że Alcar ani myślał ułatwiać zadania drużynie Milwaukee. Efektem tego były bramki Sebastiana Krzywickiego i Kamila Koziorowskiego. Milwaukee długo szukało sposobu na znalezienie drogi do bramki rywali. Sygnał do ataku dał na dziesięć minut przed końcową syreną Bartosz Dobroński. Alcar, a mówiąc ściślej Kamil Koziorowski odpowiedział jednak błyskawicznie. Milwaukee próbowało odrabiać straty, ale piłka niczym „zaczarowana” nie mogła wpaść do bramki rywali. W 28. minucie nadzieję na uratowanie chociażby punktu dał Michał Gorgol, a dosłownie sekundę przed końcem meczu Łukasz Gorgol doprowadził do wyrównania, ustalając tym samym wynik meczu na 3:3.

Na zakończenie wieczoru LUK-CAR i Falco uraczyły nas otwartym futbolem z imponująca liczbą jedenastu bramek! Falco zagrało jak z nut strzelając do 28. minuty aż sześć goli (Kamil Kulas – 3 bramki, Arkadiusz Mazurkiewicz – 2 bramki, Mariusz Kaczmarczyk – 1 bramka). Rywale do tego momentu zgromadzili „jedynie” trzy trafienia (Bartosz Sacharczuk, Adam Łastowski i bramka samobójcza). I gdy wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte LUK-CAR nabrał wiatru w żagle błyskawicznie strzelając dwa gole (Andrzej Furgała i Łukasz Marciniak). Ostatnie kilkadziesiąt sekund było wielce emocjonujące, ale Falco udało się „dowieźć” korzystny dla siebie rezultat i wygrać 6:5.

Cienkie Bolki – Olsztyńskie Wodociągi 4:0 (II liga)

Miazga Gutkowo – GLKS Jonkowo 1:0

MPEC – Zgoda F.C. 3:2

Alcar Renault – Milwaukee Team 3:3

Falco – LUK-CAR 6:5