OLFA II LIGA - CIĘŻKI BÓJ CIENKICH BOLKÓW

Kolejne emocje w postaci rozgrywek OLFA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przeszły do historii. Czwartkowy wieczór z pewnością do udanych zaliczą Olsztyńskie Wodociągi, Cienkie Bolki oraz OIRP, które zgodnie wygrały swoje mecze.

Fiege Zalando Lounge wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Tomasz Dziubka i spółka nie grają wprawdzie źle, ale nie mogą przerwać czarnej serii ośmiu spotkań bez wygranej. Batalia z Olsztyńskimi Wodociągami była zatem dla Zalando szansą na sięgnięcie po upragniony komplet punktów. Wodociągi nie zamierzały jednak ułatwiać zadania swoim rywalom i zaaplikowały  debiutantom trzy bramki. Hat-trick Marka Kopertowskiego załatwił sprawę i to Olsztyńskie Wodociągi tuż po końcowej syrenie mogły unieść ręce do góry w geście zwycięstwa.

Cienkie Bolki trzymają równą, wysoką formę i są niemal murowanym kandydatem do tego by w przyszłym sezonie występować na pierwszoligowych parkietach. Zanim jednak tak się stanie w/w ekipa musi odnieść jeszcze kilka zwycięstw, które pozwolą jej osiągnąć upragniony cel. Jasam to z kolei solidny zespół o niemałym potencjale, aczkolwiek wyjątkowo nierówny. W czwartkowy wieczór oba teamy uraczyły nas jednak interesującym widowiskiem, którego losy ważyły się praktycznie do ostatniej sekundy! Walka była doprawdy pasjonująca. Do 26. minuty na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3 (Jasam: Olaf Gorczyca – 2 bramki, Grzegorz Jatkiewicz – 1 bramka; Cienkie Bolki: Bartosz Jaskulski – 2 bramki, Łukasz Jędrzejewski – 1 bramka). Na cztery minuty przed końcową syreną swoja trzecią bramkę w meczu strzelił Bartosz Jaskulski i zrobiło się 4:3 dla Cienkich Bolków. Jasam nie zrezygnował. Bolesław Szwed i spółki postawili wszystko na jedną kartę, atakując praktycznie całym zespołem. Ich starania na niewiele się jednak zdały, bowiem futbolówka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Jako że niewykorzystane sytuacje się mszczą to w ostatniej sekundzie meczu Marcin Jurewicz ustalił wynik meczu na 5:3 dla Cienkich Bolków.

Kebab Super King i OIRP to aktualni sąsiedzi w ligowej tabeli. Konfrontacja trzeciej i czwartej drużyny OLFA (II liga) „na papierze” zapowiadała się więc niezwykle ciekawie. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna od przedmeczowych oczekiwań. OIRP dosłownie „zmiażdżyło” skonsternowanych rywali, których stać było jedynie na strzelenie honorowego gola (Mirosław Wójcik). Dla porównania gracze OIRP aż siedmiokrotnie znaleźli drogę do bramki „kebabów” (Łukasz Urbanowicz, Przemysław Grześko, Krzysztof Sidor – 2 bramki, Marek Czarnigowski – 1 bramka). Zwycięstwo OIRP 7:1 pozwoliło temuż teamowi awansować na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Fiege Zalando Lounge – Olsztyńskie Wodociągi 0:3

Jasam – Cienkie Bolki 3:5

Kebab Super King – OIRP 1:7