OLFA II LIGA - CIENKIE BOLKI W POGONI ZA LIDEREM

Wraz z początkiem 2020 r. kontynuujemy piłkarskie emocje w postaci rozgrywek OLFA. W czwartkowy wieczór na parkiet HWS Urania wybiegli drugoligowcy. Swoje spotkania wygrali: Kebab Super King, FS Group oraz Cienkie Bolki. Pozycję lidera utrzymały niepokonane jak dotąd FC Dajtki.

Starcie Kebab Super King z Olsztyńskimi Wodociągami zapowiadało się na wyjątkowo wyrównaną konfrontację. Zbliżony potencjał kadrowy niniejszych teamów zwiastował twardą walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Rzeczony scenariusz utrzymywał się do 21. minuty. Wówczas najskuteczniejszy strzelec „Kebabów”, czyli Cezary Piotrak mierzonym strzałem wpakował piłkę do bramki i zrobiło się 1:0 dla Kebab Super King. Gol Piotraka wyraźnie podłamał graczy Wodociągów, albowiem kilka minut później za sprawą Artura Kardasa i Pawła Turka zrobiło się 3:0. Wygrana „Kebabów” pozwoliła im awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Fiege Zalando Lounge w dotychczasowych sześciu spotkaniach nie zasmakowało jeszcze uczucia zwycięstwa. Szansą ku temu była batalia z walecznymi zawodnikami FC Group. Pierwsi do bramki w 12. minucie trafili gracze Zalando, a mówiąc ściślej dokonał tego Marcin Gawliński (gol z rzutu wolnego). Tuż przed przerwą Radosław Rakowiecki doprowadził do wyrównania, w efekcie czego po kwadransie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. W drugiej połowie zespoły postawiły na ofensywę, ale piłka wpadła do siatki dopiero w 29. minucie, po uderzeniu Krzysztofa Witka (FS Group). Zalando grało do końca i w ostatniej akcji meczu miało jeszcze szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale piłka o centymetry minęła bramkę FS Group i to ta ekipa mogła cieszyć się z wywalczenia trzech punktów.

Cienkie Bolki są na najlepszej drodze, żeby w sezonie 2020/2021 występować na pierwszoligowych parkietach. Aby jednak tak się stało drugoligowy potentat musi odnieść jeszcze kilka zwycięstw. OIRP to z kolei solidna ekipa, z którą na tym szczeblu rozgrywkowym każdy musi się liczyć. Niespodzianki tym razem nie było. Efektowna i skuteczna gra Cienkich Bolków szybko pozbawiła złudzeń „prawników”. Dwie bramki Marcina Jurewicza i Łukasza Jędrzejewskiego, gol Piotra Pankiewicza plus samobójcze trafienie OIRP, dały sumę sześciu bramek. „Prawnicy” odpowiedzieli jedynie honorową bramką Roberta Pożarskiego, która ustaliła wynik meczu na 6:1 dla Cienkich Bolków.

Kebab Super King – Olsztyńskie Wodociągi 3:0

Fiege Zalando Lounge – FS Group 1:2

Cienkie Bolki – OIRP 6:1