OLFA I LIGA - FORTUNA GROMI I ZOSTAJE PIERWSZYM LIDEREM!

Za nami długo wyczekiwana inauguracja Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2019/2020, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W pierwszej serii spotkań byliśmy świadkami czterech interesujących spotkań. Pierwszym liderem został ubiegłoroczny wicemistrz, czyli Fortuna, która zaskakująco łatwo „rozbiła” LUK-CAR 5:0!

Piłkarski wieczór rozpoczęliśmy od starcia Alcara Renault (w minionym sezonie III miejsce w I lidze) z beniaminkiem z Jonkowa. Zmotywowani gracze GLKS-u ani myśleli ustępować pola faworyzowanym konkurentom i po pierwszej połowie za sprawą Sławomira Assmana dość niespodziewanie prowadzili 1:0. Na tym emocje się jednak nie skończyły. W 26. minucie meczu Kamil Koziorowski strzelił gola, który bezsprzecznie wlał w serca piłkarzy Alcara nadzieję na sięgnięcie po komplet punktów. Tyle tylko, że gdy na niespełna dwie minuty przed finalną syreną Błażej Borowski wpakował piłkę do siatki, szanse przedstawicieli francuskiego potentata motoryzacyjnego na końcowe zwycięstwo zmalały niemalże do zera. Nic z tych rzeczy! Zawodnicy Alcara pokazali godny podziwu charakter i w ostatnich czterdziestu sekundach dwukrotnie znaleźli drogę do bramki rywali. Trafienia Szymona Dubowskiego oraz Krzysztofa Ciarkowskiego ustaliły wynik tegoż wielce emocjonującego spotkania na 3:2 dla Alcara Renault.

Konfrontacja pomiędzy Falco a Zgodą F.C. do złudzenia przypominała przebieg wcześniejszego meczu. Stawiająca pierwsze kroki na pierwszoligowych parkietach Zgoda postawiła twarde warunki graczom Falco, wskutek czego po piętnastu minutach mieliśmy remis 1:1 (bramki: Adrian Zasadzki dla Zgody i Tomasz Jagielski dla Falco). Po zmianie stron skuteczną akcją popisali się piłkarze Zgody i w 17. minucie to oni objęli prowadzenie 2:1 (bramka Jacka Jędy). W samej końcówce Falco wyraźnie przycisnęło. Wpierw Paweł Szantar, a następnie Kamil Kulas (dziesięć sekund przed ostatnim gwizdkiem) efektownymi uderzeniami pozbawili złudzeń swoich boiskowych adwersarzy, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:2 z perspektywy Falco.

Fortuna, która w sezonie 2018/2019 uplasowała się na II miejscu, podejmowała nieobliczalny LUK-CAR. Ubiegłoroczni wicemistrzowie pokazali prawdziwą moc i przed zmianą stron prowadzili już 3:0 (bramki: Przemysław Mikos – 2, Damian Szulc – 1). Duża w tym zasługa Grzegorza Pawłyszyna, który był niczym skała i popisał się kilkoma ekwilibrystycznymi interwencjami. W drugiej połowie Fortuna kontrolowała przebieg gry, a Adam Duda dorzucił jeszcze do dorobku bramkowego swojej drużyny dwa gole. 5:0 dla Fortuny!

Inauguracyjną kolejkę zakończyło starcie Miazgi Gutkowo z MPEC-em. W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie potrafiła ulokować futbolówki w siatce, toteż po piętnastu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Sytuacja zmieniła się tuż po przerwie, gdy prowadzenie objęła Miazga, dzięki samobójczemu trafieniu graczy MPEC-u… Piłkarze MPEC-u walczyli, stwarzali sobie dogodne okazje do zdobycia bramki, ale nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Ich nieskuteczność wykorzystali rywale, którzy jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza drużyny Cezarego Serafina (bramki: Michał Rytelewski i Michał Ulaszewski). Miazga wygrała 3:0 i po zakończeniu pierwszej kolejki jest tuż za plecami liderującej Fortuny.

Alcar Renault – GLKS Jonkowo 3:2

Falco – Zgoda F.C. 3:2

LUK-CAR – Fortuna 0:5

Miazga Gutkowo – MPEC 3:0