OLFA I LIGA - MILWAUKEE ZWYCIĘZCĄ RUNDY ZASADNICZEJ!

Za nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego rozgrywek OLFA, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Swoją dominację na boisku HWS Urania potwierdziła ekipa Milwaukee Team, która pokonując MPEC oraz Falco ma niemal na "wyciągnięcie ręki".

Piłkarskie emocje zainaugurowaliśmy konfrontacją Straży Pożarnej z Fortuną. Żegnający się z pierwszoligowymi parkietami Strażacy de facto grają już tylko o honor, w przeciwieństwie do swoich rywali, którzy nie są bez szans na końcowy triumf. Brązowy medalista z ubiegłego sezonu nie pozostawił złudzeń ambitnym „przeciwpożarowcom” i pewnie sięgnął po komplet punktów. Worek z bramkami w 8. minucie spotkania „rozwiązał” Adrian Krawczyk, a po chwili drugiego gola dla Fortuny zdobył Paweł Oleśkiewicz. W decydującym kwadransie faworyci kontrolowali wydarzenia na boisku, dokładając do swojego konta bramkowego jeszcze dwa trafienia (Przemysław Mikos i Łukasz Stankiewicz). Strażaków stać było jedynie na przeprowadzenie jednej skuteczniej akcji, po zakończeniu której Michał Turulski uniósł ręce do góry. Fortuna zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami wygrała 4:1 i umocniła się na pozycji wicelidera OLFA.

Beniaminek z Gutkowa przed rozpoczęciem czternastej kolejki dość niespodziewanie zajmował trzecie miejsce w ligowej tabeli. Aby jednak nie „wypaść” poza top 4 Miazga potrzebowała co najmniej punktu w meczu z broniącym tytułu Falco. Grający „w kratkę” ligowi potentaci zaczęli z animuszem i już w 7. minucie za sprawą Jakuba Krajewskiego wyszli na prowadzenie w tymże kluczowym dla układu tabeli spotkaniu. Charakterni piłkarze Miazgi Gutkowo to jednak zgrany i ambitny kolektyw, który przyzwyczaił nas do tego, że tanio skóry nie sprzedaje. W 14. minucie po strzale Michała Rytelewskiego wynik na tablicy świetlnej zmienił się na 1:1, toteż przed rozpoczęciem drugiej połowy wszystko było jeszcze możliwe. Poniedziałkowy problem Miazgi tkwił jednak w sytuacji kadrowej tegoż teamu, który wobec braku zmienników „gasł” z minuty na minutę. Bardziej doświadczony zespół Falco nie mógł nie wykorzystać rzeczonej słabości rywali. Bramki Arkadiusza Mazurkiewicza, Łukasza Zawadzkiego i Tomasza Jagielskiego udowodniły, że niniejszy zespół w żadnym wypadku nie zrezygnował z walki o obronę tytułu. Słowa uznania należą się także grającym z sercem zawodnikom Miazgi, którzy dwukrotnie jeszcze zmusili Adama Woźniaka do wyciągania piłki z siatki (Danieli Chudzik i bramka samobójcza). Zwycięstwo Falco 5:3 pod ścianą postawiło ekipę Miazgi Gutkowo, która by móc „bić się” o medale musiała liczyć na potknięcie Alcar Renault…

Victoria Falco definitywnie przekreśliła iluzoryczne już szanse MPEC-u na znalezienie się w pierwszej czwórce sezonu zasadniczego. Przegrywająca w ostatnim czasie mecz za meczem drużyna Cezarego Serafina była zatem underdogiem w spotkaniu z będącym na fali zespołem Milwaukee Team. Powyższe dywagacje boiskowa rzeczywistość potwierdziła w 100%. Błyszczeli przede wszystkim bracia Gorgol. Michał i Łukasz strzelili sześć bramek (po 3), zapewniając swemu zespołowi ze wszech miar zasłużone zwycięstwo. Po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Grzegorz Myślisz i Łukasz Sokołowski. Wprawdzie MPEC trzykrotnie znalazł drogę do bramki lidera tabeli (Rafał Stanisławski – 2, Kacper Domański – 1), ale wobec ośmiu trafień Milwaukee Team niewiele to zmieniło.

Porażka Miazgi bezsprzecznie wlała nadzieję w serca piłkarzy Alcar Renault. Wszystko było w ich rękach i w przypadku zwycięstwa nad LUK-CAR reprezentanci francuskiego potentata motoryzacyjnego mieliby zapewniony awans do top 4. Początek należał jednak do ubiegłorocznych wicemistrzów OLFA. Bramka Łukasza Marciniaka w 9. minucie spotkania sprawiła, że siedzący na trybunach gracze z Gutkowa mieli powody do zadowolenia. Na dobra sprawę LUK-CAR do przerwy powinien prowadzić znacznie wyżej, ale w zasadzie pretensje może mieć tylko do siebie, ponieważ nie wykorzystał szeregu dogodnych okazji (w tym rzutu karnego). Swoista niefrasobliwość LUK-CAR została skarcona jeszcze przed przerwą, gdy w ciągu ostatnich trzydziestu sekund Damian Rogalski dwukrotnie wpakował piłkę do bramki. Druga połowa całkowicie należała już do Alcar Reanult. Trzecia bramka Damiana Rogalskiego i dwa  trafienia Krzysztofa Ciarkowskiego, to było zdecydowanie za dużo dla rażących nieskutecznością rywali, którzy odpowiedzieli jedynie bramką Andrzeja Furgały z rzutu karnego. Alcar wygrał 5:2 i rzutem na taśmę zapewnił sobie miejsce w najlepszej czwórce.

W ostatnim meczu poniedziałkowego wieczoru zmierzyły się drużyny Milwaukee Team i Falco. Wynik niniejszego spotkania był węzłowy dla układu tabeli przed decydującą serią spotkań. W przypadku zwycięstwa Falco w/w drużyna zrównałaby się z drugą Fortuną i miałaby tylko punkt straty do lidera. Początek spotkania nie wskazywał jednak, że praktycznie do ostatniej sekund końcowy wynik meczu będzie sprawą otwartą. Milwaukee szybko strzeliło trzy bramki (Michał Gorgol – 2, Łukasz Gorgol – 1) i kontrolowało wydarzenia na boisku. Tuż przed przerwą w iście ekwilibrystyczny sposób bramkę zdobył Bogdan Ślimak i było już tylko (a może aż) 3:1 dla Milwaukee. W drugiej połowie walka toczyła się na całego. Kiedy jednak Arkadiusz Mazurkiewicz strzelił dwie bramki odpowiednio w 20. i 27. minucie spotkania podział punktów wydawał się być jak najbardziej realny. Tyle tylko, że Milwaukee nie zamierzało odpuszczać i na sekundy przed końcową syreną piłkę do bramki wpakował Grzegorz Myślisz. 4:3 dla Milwaukee!

Straż Pożarna – Fortuna 1:4

Miazga Gutkowo – Falco 3:5

Milwaukee Team – MPEC 8:3

Alcar Renault – LUK-CAR 5:2

Milwaukee Team – Falco 4:3