OLFA II LIGA - W HICIE KOLEJKI GLKS JONKOWO LEPSZY OD ORLIKA KIEŹLINY

Za nami kolejna seria spotkań OLFA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W minionej kolejce po komplet punktów zgodnie sięgnęli faworyci, w skutek czego pozycję lidera utrzymała Zgoda F.C.

W premierowym meczu drużyna OIRP, która posiada jeszcze teoretyczne szanse awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, podejmowała Zgodę F.C. Pierwsza połowa tegoż spotkania nie przysporzyła wielu emocji, a po jej zakończeniu tablica świetlna pokazywała wynik 0:0. Ostatnie piętnaście minut wykazało jednak, że Zgoda nieprzypadkowo dzierży pozycję lidera tabeli. Dwie bramki Bartosza Mićko i jedno trafienie Łukasza Budera zapewniły faworytom jakże cenne trzy punkty. W ostatniej minucie spotkania honorową bramkę dla OIRP zdobył Przemysław Grześko.

Opromieniona po ostatnim zwycięstwie nad Orlikiem Kieźliny ekipa Sprintu stanęła naprzeciwko charakternej drużyny FS Group. Sprint, który ostatnio strzelił aż pięć bramek, nie podtrzymał skuteczności sprzed tygodnia. Gracze FS Group zneutralizowali atuty swoich boiskowych rywali i nie pozwolili Cezaremu Piotrakowi rozwinąć skrzydeł. Bramki Maksyma Hirniaka i Mateusza Żuryńskiego pozwoliły zapisać piłkarzom FS Group kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

Pojedynek Orlika Kieźliny z GLKS Jonkowo dla końcowego układu tabeli stanowił niezwykle istotne wydarzenie. Dość powiedzieć, że zagrały ze sobą druga i trzecia drużyna II ligi. Lepiej rozpoczęli piłkarze z Jonkowa, którzy za sprawą Andrzeja Kochańskiego objęli prowadzenie w 9. minucie spotkania. Kieźliny odpowiedziały efektownym trafieniem Pawła Wanda sto osiemdziesiąt sekund później. Chwilę przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy swojego drugiego gola w meczu zdobył Andrzej Kochański. Finałowe piętnaście minut obfitowało w okazje strzeleckie z obu stron, ale to GLKS mógł się cieszyć z wywalczenia kompletu punktów, po tym jak swoją trzecią bramkę strzelił niezawodny Andrzej Kochański. Jonkowo wygrało i „wskoczyło” na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Zgoda F.C. – OIRP 3:1

FS Group – Sprint 2:0

Orlik Kieźliny – GLKS Jonkowo 1:3