KOMUNIKAT Z DNIA 07.12.2017 R. - OLFA II LIGA

Dnia 07.12.2017 r. na boisku HWS Urania rozegrano kolejną serię rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2017/18, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Odbyły się trzy spotkania w II lidze, nowym liderem została drużyna Milordtrans& Szkoła Ogryzek.

W meczu na szczycie dotychczasowy lider MPEC podejmował właśnie ekipę Milordtrans& Szkoła Ogryzek, która przed tym spotkaniem zajmowała pozycję wicelidera tabeli. Pierwsze minuty upłynęły w atmosferze wzajemnego respektu, ale z upływem czasu wicelider osiągnął przewagę i udokumentował  ją dwoma golami: wynik otworzył Zbigniew Marchlewski, a na 2:0 trafił Bartosz Kaczmarczyk. Kiedy po przerwie Kaczmarczyk „poprawił” wynik na 3:0 skutecznie trafiając z rzutu karnego, a Patryk Głowacki po pięknej akcji Kaczmarczyka dołożył gola na 4:0, wydawało się że losy meczu są już przesądzone. Ambitnie grający zespół MPEC-u zadbał jednak o emocje doprowadzając do stanu 4:2 dzięki golom Patryka Golksa i Jakuba Borsuka. Na finiszu więcej zimnej krwi zachowali jednak gracze Milordtrans& Szkoła Ogryzek, którzy dzięki bramkom Marchlewskiego i Adama Mroczki wygrali efektownie 6:2 i usadowili się na fotelu lidera.

W pierwszym meczu tego dnia zespół OIRP odniósł wartościową wygraną z  ekipą Zgoda F.C. , a starcie miało dwie fazy. W pierwszej części na parkiecie Uranii dominowała Zgoda, która prowadziła 2:0 po dwóch fajnych akcjach i golach Krystiana Oleszko. W drugiej połowie ekipa Zgody nie potrafiła podwyższyć wyniku, co ostatecznie skutkowało brakiem punktów. OIRP złapało kontakt za sprawą Krzysztofa Sidora, który posłał piłkę do siatki po pięknym strzale z rzutu wolnego (co ciekawe OIRP grało w tym momencie w osłabieniu). Ten gol dodał im wiary, a w ostatnich pięciu minutach spotkania Tomasz Kozak i Konrad Symonajć zapewnili OIRP wygraną.

W ostatnim spotkaniu Miazga Gutowo była faworytem meczu z Jasamem, ale po ośmiu minutach… przegrywała 0:2 – najpierw po ostrym  uderzeniu gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Bolesław Szwed, a potem po kontrze trafił Bartosz Makowski. Zespół Miazgi opanował jednak emocje i już do przerwy wrócił do równowagi po golach Michała Ulaszewskiego oraz Krzysztofa Babieja. Po zmianie stron Miazga starała się kontrolować wydarzenia na boisku: najpierw na 3:2 podwyższył Szymon Chodor, a na 4:2 trafił jeszcze raz tego wieczoru Ulaszewski. W 24. min jeszcze raz poderwała się ekipa Jasamu, a kontaktowego gola zdobył Jarosław Kowalski. Ale ostatnie słowo należało do Miazgi, a zwycięstwo przypieczętował Michał Rytelewski.