Kom z dn. 27.02.2017r. - OLFA I i II liga

Dnia 27.02.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze, w których padły 53 gole, co daje średnią ponad 10 bramek na mecz!!

W pierwszym spotkaniu dnia, Milwaukee Team rozgromiło 9 : 0 (6 : 0) drużynę Lambo Team. Grający w pięcioosobowym składzie zawodnicy Lambo byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych przeciwników. Już do przerwy nowy lider rozgrywek prowadził 6 : 0.  Po przerwie zawodnicy Milwaukee dołożyli kolejne trzy trafienia, odnosząc najwyższe zwycięstwo w sezonie. Bardzo dobry mecz rozegrał wracający po kontuzji Bartosz Dobroński, zdobywca pięciu bramek. Po dwa gole zdobyli: Jarosław Leśniak i Łukasz Malanowski.

W drugim meczu, walcząca o pierwszą trójkę rozgrywek Polpharma pokonała MPEC 6 : 2 (2 : 0). Po pierwszej części spotkania Polpharma po bramkach Pawła Oleśkiewicza i Mariusza Kaczmarczyka prowadziła 2 : 0. W drugiej połowie kolejne dwa trafienia zaliczył Paweł Oleśkiewicz, a po golu zdobyli Piotr Kamiński i Damian Jurgielewicz. Dla MPEC-u dwie bramki zdobył Sebastian Świder.

W trzecim meczu, jedynym drugoligowców, wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy ZSB Bursy, pokonując 11 : 4 (6 : 0) zespół CITI Handlowy. Młodzież z Bursy od początku spotkania narzuciła wysokie tempo, już do przerwy strzelając sześć bramek. W drugiej połowie CITI Handlowy odpowiedział kilkoma trafieniami, mimo wszystko doznając najbardziej dotkliwej porażki w rozgrywkach. Najlepszą skutecznością wśród zawodników Bursy popisał się Kordian Sołtysik, zdobywając pięć bramek. Po dwa trafienia zaliczyli: Grzegorz Jatkiewicz, Adam Moskalik i Mariusz Pietrzak. Dla CITI trzy gole strzelił Artur Koper, a jednego Tomasz Niedźwiedzki.

W czwartym spotkaniu, kolejne efektowne zwycięstwo odniosła drużyna Straży Pożarnej, pokonując 11 : 3 (5 : 2) Miazgę Gutkowo. Grający szybko i z polotem zawodnicy Straży już do przerwy wypracowali sobie przewagę prowadząc 5 : 2. Po przerwie kontynuowali dobrą i skuteczną grę, zdobywając kolejne sześć bramek. Cztery gole dla Strażaków zdobył Kamil Kulas, który zrównał się w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców z prowadzącym Bartkiem Piórkowskim. Trzy trafienia zaliczył Marcin Zalewski, a po dwa Sławomir Assman i Marek Gniadek. Dla Miazgi dwie bramki zdobył Michał Ulaszewski, a jedną Krystian Falkowski.

W ostatnim meczu dnia, niespodziewanej porażki doznał lider tabeli, drużyna FC Dajtki I. Pogromcą lidera okazała się drużyna LUK-CAR, która zwyciężyła, po zaciętym spotkaniu 4 : 3 (1 : 0). W pierwszej połowie byliśmy świadkami jednego gola, którego autorem był Bartosz Sacharczuk. W drugiej części rezultat meczu podwyższył Łukasz Bartycha i do 27 minuty LUK-CAR kontrolował przebieg meczu. FC Dajtki nie poddawały się i w przeciągu pół minuty strzeliły dwie bramki doprowadzając do wyrównania. Najpierw gola z karnego zdobył Paweł Górski, a chwilę później po zespołowej akcji Daniel Piwoński. LUK-CAR nie zraził się utratą prowadzenia i szybko odpowiedział pięknym golem Grzegorza Metery. W końcówce grający piątką w polu (bez wycofanego bramkarza) zawodnicy Dajtek nadziali się na kontrę, a bramkę rozstrzygającą wynik meczu zdobył Andrzej Furgała. Na dwie sekundy przed końcem bramkę na 3 : 4 strzelił, ponownie z karnego Paweł Górski.

Wyniki wszystkich  spotkań z dn. 27.02.2017 r.:

Milwaukee Team        -           Lambo Team              9 : 0

Polpharma                  –          MPEC                          6 : 2

ZSB Bursa                  -           CITI Handlowy         11 : 4 (II liga)

Najskuteczniejsi strzelcy – I liga na dzień 28.02.2017 :

1.   Bartosz Piórkowski (Falco)                                  -           24 bramki

Kamil Kulas (Straż Pożarna)                                -           24 bramki

3.   Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                  -           15 bramek