Kom z dn. 13.02.2017 r. - OLFA I i II liga

Dnia 13.02.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

W pierwszym spotkaniu dnia, Falco wysoko 9 : 3 (4 : 2) pokonało drużynę Lambo Team. Na szybko strzeloną bramkę przez Bogdana Ślimaka dla Falco, Lambo odpowiedziało trafieniami Jarka Galewskiego i Artura Mosakowskiego wychodząc na prowadzenie 2 : 1. Kolejna bramka Bogdana Ślimaka i dwie Bartka Piórkowskiego ustaliły wynik pierwszej połowy na 4 : 2 dla Falco. W drugiej części po dwa trafienia zaliczyli ponownie Bogdan Ślimak i Bartek Piórkowski, a jedno zaliczył Arek Mazurkiewicz. Lambo odpowiedziało bramką Jarka Galewskiego.

W drugim meczu spotkały się drużyny zajmujące dwie czołowe lokaty w tabeli Milwaukee Team i FC Dajtki I. Po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, lepsza okazała się drużyna Dajtek, wygrywając 6 : 2 (2 : 1). Pierwsza połowa po dwóch bramkach Pawła Górskiego i kontaktowym trafieniu Kamila Kępki zakończyła się prowadzeniem FC Dajtek 2 : 1. W drugiej połowie na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził swoją drużynę Tomasz Osenkowski. Drugi tego dnia gol Kamila Kępki zmniejszył straty na 2 : 3 i dał nadzieję na korzystny wynik Milwaukee Team. Ryzyko podjęte w ostatnich minutach przez Milwaukee i częste wycofywanie bramkarza nie przyniosło oczekiwanego efektu i skończyło się bramkami strzelonymi przez zawodników Dajtek. Trafienia Tomasza Osenkowskiego, Marcina Moszczyńskiego i Marcina Kaczmarczyka dały zwycięstwo podopiecznym Grzegorza Szczęsnowicza i awans na pozycję lidera rozgrywek.

W trzecim spotkaniu, jedynym drugoligowców, OIRP, po zaciętym meczu zwyciężyło 5 : 4 (2 : 1) zespół FC Dajtki II. Na dwa trafienia najskuteczniejszego strzelca rozgrywek Łukasza Urbanowicza, Dajtki odpowiedziały bramkami Piotra Skalskiego i Łukasza Mosieja dającymi remis 2 : 2. Kolejny gol Łukasza Urbanowicza oraz trafienie Łukasza Mackiewicza ponownie dały dwubramkowe prowadzenie OIRP. Przeciwnicy nie poddawali się, a kontaktowe trafienie zaliczył Mirosław Darmofał. W nerwowej końcówce Dajtki nie wykorzystały dobrej okazji na doprowadzenie do remisu, co szybko zemściło się bramką dla rywali strzeloną przez Marka Czarnigowskiego. W ostatnich sekundach bramkę na 4 : 5 dla Dajtek zdobył Piotr Skalski. Dzięki temu zwycięstwu OIRP awansowało na pozycję wicelidera rozgrywek.

W kolejnym spotkaniu, toczonym w szybkim tempie LUK-CAR pokonał 3 : 2 (1 : 1) wyżej notowany zespół Polpharmy. Pierwsza połowa po bramkach Grzegorza Metery i Piotra Kamińskiego zakończyła się remisem 1 : 1. W drugiej połowie LUK-CAR objął prowadzenie po pięknej, indywidualnej akcji Grzegorza Metery. W końcówce wynik podwyższył Łukasz Bartycha. Polpharma odpowiedziała trafieniem Pawła Oleśkiewicza, zmniejszającym rozmiary porażki.

W ostatnim spotkaniu dnia, Straż Pożarna, grając tylko w pięcioosobowym składzie  pokonała 5 : 3 (1 : 0) drużynę MPEC-u. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka i zdobył ją Michał Turulski dla Straży. W drugiej części zespoły zagrały skuteczniej i byliśmy świadkami wielu goli. Na szczególne wyróżnienie zasługuje trafienie na 3 : 0 Michała Turulskiego, który dryblując kilku zawodników i bramkarza wjechał do pustej bramki. Oprócz niego dla Straży Pożarnej dwie bramki zdobył Kamil Kulas, a jedną Marcin Zalewski. Dla MPEC-u dwukrotnie trafiał Sebastian Świder, a raz Sebastian Karol.

Wyniki wszystkich  spotkań z dn. 13.02.2017 r.:

Falco                           -           Lambo Team              9 : 3

FC Dajtki I                 –           Milwaukee Team        6 : 2

OIRP                           -           FC Dajtki II                5 : 4 (II liga)

LUK – CAR                 –           Polpharma                  3 : 2

Straż Pożarna             -           MPEC                          5 : 3