Olsztyńska Liga Futbolu Amatorskiego I i II Liga z dnia 05.12.2016 r.

Dnia 05.12.2016 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

Po czterech zwycięskich meczach, pierwszą porażkę w sezonie poniósł lider tabeli Milwaukee Team przegrywając 4 : 5 (2 : 1) z Miazgą Gutkowo. Spotkanie było bardzo emocjonujące i obfitowało w wiele zwrotów akcji. Po pierwszej połowie po bramkach Bartka Dobrońskiego i Michała Kątka dla Milwaukee i trafieniu Macieja Bartkowskiego dla Miazgi na tablicy widniał wynik 2 : 1. W drugiej części Łukasz Malanowski podwyższył rezultat i wydawało się, że lider nie wypuści zwycięstwa z rąk. Tymczasem w przeciągu dwóch minut Miazga po strzałach Szymona Chodora, Cezarego Korbusa i Michała Ulaszewskiego strzeliła trzy bramki i objęła prowadzenie 4 : 3. Na pół minuty przed końcem wyrównujące trafienie zanotował Łukasz Malanowski. To nie był koniec emocji. W ostatniej akcji meczu zwycięską bramkę dla Miazgi Gutkowo zdobył Michał Ulaszewski.

W drugim spotkaniu dnia, v-ce lider rozgrywek drużyna Polpharmy wysoko 7 : 2 (4 : 0) pokonała Lambo Team. Już w pierwszej połowie po dwa gole zdobyli Mariusz Kaczmarczyk i Adrian Szumilas. W drugiej części trafiali Przemek Kozłowski, Łukasz Stankiewicz i ponownie Adrian Szumilas. Dla Lambo bramki strzelili Jakub Mosakowski i Jarosław Galewski.

W trzecim meczu dnia doszło do spotkania beniaminków rozgrywek, drużyn Falco i Straży Pożarnej. Zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy Falco, zwyciężając 5 : 1 (2 : 0). Dwie bramki zdobył Bartosz Piórkowski, po jednym trafieniu zaliczyli Tomasz Jagielski, Piotr Żurawski i Mateusz Przytulski. Dla Straży honorowe trafienie zaliczył Sławomir Assman.

W czwartym, jedynym spotkaniu drugoligowców, Medycy, po zaciętym meczu pokonali drużynę FC Dajtki II 3 : 2 (2 : 1). Dwa trafienia dla zwycięzców zaliczył Jarosław Karowiec, a jedno Tomasz Szychliński. Dla Dajtek strzelali Mirosław Darmofał i Grzegorz Szczęsnowicz.

W ostatnim, najbardziej wyrównanym spotkaniu LUK-CAR po fascynującej końcówce zremisował z drużyną MPEC-u 3 : 3 (2 : 2). Po ośmiu minutach i dwóch trafieniach Andrzeja Furgały LUK-CAR prowadził 2 : 0. Jeszcze w pierwszej połowie MPEC odpowiedział trafieniami Sebastiana Świdera i Marcina Stadnickiego. W drugiej połowie ponownie Andrzej Furgała wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W ostatniej minucie do wyrównania doprowadził  Rafał Stanisławski. MPEC miał szansę na odniesienie zwycięstwa, lecz nie wykorzystał dwóch rzutów karnych w ostatnich 30 sekundach meczu!! Wspaniałymi paradami popisał się bramkarz LUK-CAR Emil Świder.

Wyniki wszystkich  spotkań:

Miazga Gutkowo         -          Milwaukee Team          5 : 4

Polpharma                  -           Lambo Team               7 : 2

Falco                           -          Straż Pożarna              5 : 1

Medycy                       -           FC Dajtki II                3 : 2 (II Liga)

2.   Jakub Mosakowski  (Lambo Team)                     -           7 bramek

Bartosz Piórkowski (Falco)                                  -           7 bramek

Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                 -           7 bramek

5.   Adrian Szumilas (Polpharma)                              -           6 bramek

6.   Tomasz Jagielski  (Falco)                                     -           5 bramek

7.   Kamil Kulas  (Straż Pożarna)                               -           4 bramki

Mateusz Przytulski (Falco)                                   -           4 bramki

Marcin Stadnicki (MPEC)                                      -           4 bramki