Kom z dn. 28.11.2016 r. OLFA - I i II Liga

Dnia 28.11.2016 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

W pierwszym spotkaniu pierwszoligowców, lider tabeli Milwaukee Team po emocjonującym meczu pokonał Lambo Team 3 : 1. Do przerwy Milwaukee Team po golu Bartosza Dobrońskiego prowadziło 1 : 0. Na początku drugiej odsłony wyrównującą bramkę dla Lambo Team zdobył Jakub Mosakowski. Lider odpowiedział jeszcze jednym golem Bartka Dobrońskiego, a wynik na 3 : 1 ustalił Kamil Kępka.

Jeszcze więcej emocji dostarczyło drugie spotkanie dnia, w którym Polpharma pokonała po zaciętym meczu MPEC 3 : 2. Po pierwszej połowie Polpharma prowadziła 1 : 0 po bramce Adriana Szumilasa. W tej fazie meczu MPEC nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul w polu karnym. Wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Polpharmy Grzegorz Pawłyszyn. W drugiej połowie kolejne bramki dla zwycięskiego  zespołu strzelili Adrian Krawczyk i  Łukasz Stankiewicz, a dla MPEC- u dwa gole zaliczył Sebastian Świder.

W trzecim, stojącym na dobrym poziomie meczu, Miazga Gutkowo  pokonała Straż Pożarną 3 : 1. Spotkanie  rozpoczęło się od prowadzenia Straży Pożarnej po bramce Kamila Kulasa. Miazga odpowiedziała golem Michał Górskiego i do przerwy był remis 1 : 1. W drugiej części spotkania zaznaczyła się przewaga Miazgi Gutkowo, która przypieczętowała przewagę zdobyciem dwóch bramek przez Krystiana Falkowskiego i Mateusza Stępnia.

W czwartym, ostatnim spotkaniu pierwszoligowym, doszło do małej niespodzianki, bowiem grająca w mocno okrojonym składzie drużyna FC Dajtki I pokonała LUK – CAR      3 : 1. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli Andrzej Rossochacki, Marcin Moszczyński i Janusz Ordecha, a dla pokonanych honorowe trafienie zaliczył Andrzej Furgała.

W jedynym rozegranym spotkaniu drugoligowców, w ostatnim meczu dnia, CITI Handlowy zasłużenie wygrał z drużyną FC Dajtki II 2 : 0. Wynik został ustalony już do przerwy, a zdobywcą obu bramek był Daniel Koper. W spotkaniu tym czerwona kartką ukarany został Adam Sięda z CITI Handlowy. Grająca przez cztery minuty z przewagą zawodnika drużyna FC Dajki II nie wykorzystała nadarzającej się okazji do zmiany rezultatu.

2.   Jakub Mosakowski  (Lambo Team)                     -           6 bramek

3.   Bartosz Piórkowski (Falco)                                  -           5 bramek

4.   Tomasz Jagielski  (Falco)                                    -           4 bramki

Kamil Kulas  (Straż Pożarna)                              -           4 bramki

Andrzej Furgała  (LUK – CAR)                             -           4 bramki

7.     Mateusz Przytulski  (Falco)                                  -           3 bramki

Kamil Słowicki  (Lambo Team)                            -           3 bramki

Marcin Stadnicki  (MPEC)                                     -           3 bramki

Paweł Górski  (FC Dajtki I)                                  -           3 bramki