Olsztyn szczesliwy dla Alisona i Bruno. Turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zakończony!

Brazylijska para Alison/Bruno zwyciężyła w zawodach Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. W finale gracze z Ameryki Południowej pokonali amerykański team Gibb/Patterson. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się duet Schalk/Saxton, który odebrał brązowe medale.

 

– Kocham Polskę i polskich kibiców siatkówki. Czuję się tutaj jak u siebie – powtarzał po wygranym finale Alison Cerutti. Nic dziwnego, brazylijski siatkarz wspólnie z kibicami stworzył w niedzielę niesamowite widowisko, a na koniec odebrał złoty medal za wygraną w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Brazylijska dwójka w całych olsztyńskich zawodach straciła zaledwie dwa sety, a w finale pokonała Amerykanów z miażdżącą przewagą.

 

Dzień w Olsztynie otworzyły półfinały, a każdy zakończył się tie-breakiem. Jako pierwsi do walki o złoto awansowali Brazylijczycy, którzy po dwóch niezwykle wyrównanych partiach, w trzecim secie zupełnie odjechali kanadyjskiej parze Schalk/Saxton. Drugie starcie półfinałowe trwało ponad godzinę, a obie pary szły łeb w łeb przez cały czas. Ogrom emocji kibicom zapewnił pierwszy set, w którym o zwycięstwie decydowała długa gra na przewagi. W partii decydującej Erdmann i Matysik opadli już trochę z sił i ich mało skuteczne akcje pozwoliły Amerykanom wyraźnie ją wygrać i awansować do finału.

 

Decydujące o medalach spotkania były już szybsze i mniej zacięte. W pojedynku o brąz Kanadyjczycy przełamali serię porażek z niemieckim duetem. Do tej pory w pięciu rozegranych meczach zawsze wygrywali Erdmann i Matysik. W Olsztynie stało się inaczej i to Schalk i Saxton mogli stanąć na najniższym stopniu podium. W wielkim finale brazylijski team Alison/Bruno potwierdził swoją świetną dyspozycję, nie dając przeciwnikom dojść do głosu. Z każdym kolejnym punktem zdobytym przez Brazylijczyków, para Gibb/Patterson grała coraz bardziej nerwowo, co sprawiło, że mecz zakończył się w dwóch odsłonach. – Przy takim dopingu nie dało się nie wygrać. Polscy kibice napędzali nas, a my graliśmy dobrze. Polska to naprawdę niesamowite miejsce, jeśli chodzi o siatkówkę i nie możemy doczekać się kolejnego turnieju. Jesteśmy też bardzo mile zaskoczeni nowym miejscem – powiedział Bruno Schmitt.

 

Przypomnijmy, że najlepsza polska dwójka w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak doszła do ćwierćfinałów, ostatecznie plasując się na 7. miejscu.

 

Finał:

Alison/Bruno Schmidt BRA [1] – Gibb/Patterson USA [6]2:0 (21:10, 21:15)

Mecz o 3. miejsce:

Schalk/Saxton CAN [10] – Erdmann/Matysik GER [13] 2:0 (21:17, 21:18)

Półfinały:

Erdmann/Matysik GER [13] Gibb/Patterson USA [6] 1:2 (28:30, 21:19, 10:15)

Alison/Bruno Schmidt BRA [1] – Schalk/Saxton CAN [10] 2:1 (19:21, 21:19, 15:9)

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl