„W czasie deszczu dzieci się nudzą”…, albo odwiedzają Muzeum Sportu

Nie zawsze jest piękna, słoneczna pogoda, która sprzyja spędzaniu czasu na powietrzu, poświęconemu rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (oby było ich jak najmniej) to doskonała okazja, by odwiedzić Muzeum Sportu.
Z myślą o młodzieży, która spędza wakacje w mieście, Muzeum Sportu  im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Lato w Muzeum Sportu”, które będą odbywały się od 01 lipca do 17 lipca 2015 r.
Ich celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko--mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami. Zaprezentowane będą najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach muzeum dzięki VIII. edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”.
Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody niespodzianki.
Uczestnikom zajęć zaprezentowane zostaną filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy I. i II. konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”. Zapoznać się będzie można z sylwetkami m.in. takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Piotr Żurawel.  

 

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849.


Serdecznie zapraszamy.   

 

Foto: uczeń SP z Tuławek w marynarce Marcina Możdżonka. Garnitur galowy IO w Pekinie (2008). Marcin przekazał kompletny ubiór Muzeum Sportu.

 

Tekst: Tomasz Lenkiewicz – Muzeum Sportu

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl