Majówka z OSiR - podsumowanie

Za nami trzy dni bardzo aktywnego odpoczynku. Propozycje przygotowane na ten pierwszy majowy weekend przez OSiR cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

 

1 maja w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" odbyły się dwie imprezy. Zainaugurowano akcję "Olsztyn Aktywnie!" i po raz pierwszy w naszym mieście odbył się bieg przełajowy Speed Cross Race . W zawodach udział wzięło prawie 450 zawodników. Tego dnia otwarta została także wypożyczalnia sprzętu pływającego w budynku Kapitanatu przy ul. Jeziornej. Wypożyczać w niej można łodzie żaglowe Omega, kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, deski z żaglem, kanu oraz skutery wodne.

 

Od piątku 1 maja Olsztynianie mogą  korzystać z nowych obiektów Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel przy ul. Olimpijskiej. W kompleksie znajduje się pierwsza w Polsce hala do siatkówki plażowej z podgrzewanym piaskiem, cztery korty do squasha i siłownia. Otwarta została też wypożyczalnia sprzętu sportowego, w której do dyspozycji są rowery turystyczne, łyżworolki, kijki do nordic walking, siatki i piłki do siatkówki plażowej.

 

Kolejna dawka sportowej zabawy czekała na wszystkich w niedzielę 3 maja.  W skateparku Centrum Rekreacyjno-Sportowego ''Ukiel'' odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportów Ekstremalnych Pool Jam 2015.  W widowiskowej jeździe na deskorolce  udział wzięli m.in. Marcin "Baca" Duch, Andrzej Kwiatek, Przemek Hippler, Mikołaj Baranowski i Piotr Dabov.


Tego samego dnia OSiR zaprosił mieszkańców Olsztyna do Aquasfery na AQUA MAJÓWKĘ. Wśród atrakcji znalazły się m.in. występy taneczne, zajęcia fitness, zabawy dla dzieci, pokazy sztuk walki, konkursy z nagrodami oraz seanse w Astrolabium. Na basenie wszyscy chętni mogli skorzystać z propozycji Akademii Wychowania Nurkowego, jak również wziąć udział w rodzinnych rozgrywkach wodnych.

 
W niedzielę 3 maja miała miejsce także druga odsłona biegowego spotkania w ramach cyklu imprez sportowych pod wspólną nazwą „Olsztyn Biega”.  Tym razem na starcie niedzielnych zawodów na 5 km w Parku Kusocińskiego stanęło 370 osób. Bieg główny wygrał Dawid Worobiec w czasie 15.40 min. Następny etap w ramach akcji "Olsztyn Biega" w niedzielę 31 maja. Tym razem chętni będą ścigać się na dystansie 10 kilometrów. Start i meta w CRS Ukiel przy ulicy Jeziornej 8.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

{gallery}galeria_zdjec_w_artykulach/majowka_2015{/gallery}

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl