Promowanie zdrowego stylu życia w Muzeum Sportu w Olsztynie

Zespół d/s promocji zdrowia zorganizował w Szkole Podstawowej nr 22 im. Marii Dąbrowskiej w Olsztynie akcję „Promocja zdrowego stylu życia”.
Jednym z punktów akcji była wizyta uczniów z klas 1 –  5 w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego. Do placówki przybyło w sumie 349 uczniów, którzy zapoznali się z historią sportu  i sportowcami z Olsztyna oraz Warmii i Mazur.
     
Młodzi ludzie interesują się sportem, czemu podczas tych spotkań wielokrotnie dali  dowód, wymieniając nazwiska sportowców, którym kibicują. Jednak w większości  znali  zawodników z zagranicznych boisk. Padały tu przede wszystkim nazwiska: Ronaldo, Messi, Neymar czy Lewandowski. Zdarzały się przypadki wymienienia Małysza, Kowalczyk, Bródki czy Stocha, co było już zadawalającym akcentem spotkań. Wizyta młodzieży w Muzeum Sportu pozwoliła na to, by uczniowie poznali sportowców z Olsztyna i  naszego województwa. Mamy wśród nich przecież mistrzów i medalistów olimpijskich oraz medalistów mistrzostw świata, Europy czy Polski.

 

Goście muzeum poznali również historię Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej oraz nowożytnej. Obejrzeli filmy o tematyce sportowej. Odbyły się również konkursy i zabawy związane ze sportem. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundował organizator spotkań – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Na zakończenie wizyty w muzeum uczniowie wpisywali się do księgi pamiątkowej oraz otrzymali słodycze. Wnioskując z opinii nauczycieli, taka akcja jest bardzo pożyteczna i kształcąca. Mamy nadzieję, że w ślad Szkoły Podstawowej nr 22 pójdą inne placówki oświatowe.

 

Zdjęcia ze spotkania - Galeria zdjęć

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl