Młodzież poznaje sportowców Warmii i Mazur

Początek marca 2015 r. był niezwykle aktywny w pracy Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego. Do placówki przybyły dwie zorganizowane wycieczki z Pałacu Młodzieży w Olsztynie (sekcja turystyczna) oraz uczniowie III klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Wiedza młodych ludzi na temat sportu była zadziwiająco duża. Uczniowie wymieniali dyscypliny sportowe, które lubią oglądać i nawet uprawiać oraz cytowali nazwiska sportowców, których znają. Przeważnie byli to: Messi, Ronaldo, Lewandowski, Stoch, Kowalczyk, Żyła czy Bródka.


Wizyta w muzeum była dobrą okazją, by młodzi ludzie poznali sportowców z naszego miasta i województwa warmińsko-mazurskiego. I tak też się stało. Zobaczyli zdjęcia olimpijczyków, sportowców znanych ze stron gazet z naszego regionu. Młodzież dowiedziała się, że właśnie z Olsztyna pochodzą dwaj mistrzowie olimpijscy w siatkówce –  Zbigniew Lubiejewski i Mirosław Rybaczewski. Omówiona została historia Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej i nowożytnej.


Na zakończenie spotkania odbył się konkurs olimpijski. Zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował gospodarz spotkania – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Po wpisaniu się do Księgi Pamiątkowej muzeum wszyscy uczestnicy  otrzymali słodki poczęstunek.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl