Wizyta Krzysztofa Hołowczyca w Muzeum Sportu

Dużo atrakcji czekało w poniedziałkowe popołudnie (02.02.15 r.) na kibiców sportowych, zwłaszcza miłośników rajdów samochodowych. Gościem Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie był Krzysztof Hołowczyc – kierowca rajdowy, który startując w ostatnim Rajdzie Dakar zajął III miejsce w kategorii samochodów osobowych.
    Start w tej imprezie był przewodnim tematem spotkania. „Hołek” z wielka pasją opowiadał o przebiegu rajdu. Zdradzał tajemnice startu, kulisy napraw samochodów, emocje jakie powstawały, gdy zawodnicy wjechali na wysokość 4000-5000 metrów n.p.m. Na takiej wysokości trudno jest się normalnie poruszać, a co dopiero kierować samochodem z dużą prędkością. Stres, odwodnienie organizmu, brak tlenu to tylko kilka elementów jakie m.in. towarzyszyły olsztyńskiemu mistrzowi kierownicy.
    Spotkanie trwało blisko dwie godziny. Padło wiele pytań o szczegóły rajdu, samochód, którym jechał oraz plany na przyszłość. Krzysztof Hołowczyc z dużą cierpliwością i w charakterystyczny dla siebie miły sposób odpowiadał na wszystkie pytania.
    Ostatni Rajd Dakar przeszedł do historii. Warto dodać, że plany startowe kierowcy na przyszłość są atrakcyjne i bardzo bogate. Tego wszystkiego dowiedzieli się kibice, którzy przybyli na spotkanie z kolejnym gościem Muzeum Sportu. Na zakończenie wizyty w muzeum, które prowadził redaktor WA-MA Sport – Marek Dabkus,  nasz gość rozdawał autografy oraz pozował z kibicami do pamiątkowych zdjęć. 

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl