V Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Amatorów w tenisie stołowym

Około stu uczestników rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna Amatorów w tenisie stołowym. Poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy jak i frekwencja. W sali OSiR przy ulicy Głowackiego oprócz gospodarzy byli goście ze Szwajcarii, Warszawy oraz z miast Warmii i Mazur: Iławy, Elbląga, Działdowa, Mrągowa, Dąbrówna i Morąga.

Mistrzem Olsztyna Amatorów A.D.2014 w najbardziej prestiżowej kategorii open został Piotr Mazurkiewicz z Olsztyna pokonując w finale  3-0 Tomasza Goliana. Kategoria open obfitowała w wiele niespodzianek nasi goście ze Szwajcarii stawiani w gronie faworytów musieli uznać wyższość rodzimych amatorów a czołowi amatorzy zajmowali odległe miejsca. Należy podkreślić bardzo dobra grę Witolda Kosewskiego z Dąbrówna plasującego się w czołówkach kat. open, plus 50 oraz jego wychowanka 13 letniego Jakuba Bielickiego który przeszedł jak burza przez  kategorię juniorów. Najstarszą kategorię wygrał jak w poprzednim roku Grzegorz Gumiński reprezentujący Morąg pokonując 3- z Zdzisława Paliwodę który na ten turniej przyjechał specjalnie ze Szwajcarii. Turniej juniorski zdominował 13 letni Jakub Bielicki z Działdowa wygrywając finale z Kamilem Stepnowskim 3:1.

 

Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy zawodów: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, BOS Sport, Honda Daszuta.

 

Szczególne podziękowania dla Sebastiana Główczyka oraz Artura Bossowskiego za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz podziękowania dla portali internetowych, w szczególności dla strony Pana Marka Dabkusa http://www.wama-sport.pl dzięki której mamy najświeższe wiadomości o zawodach i lidze olsztyńskiej. Finały do obejrzenia na youtube - 5 Mistrzostwa Olsztyna.

 

Do zobaczenia na VI Międzynarodowych Mistrzostwach Olsztyna Amatorów które odbędą się 27.12.2015 roku na sali OSiR Olsztyn.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl