Przedszkolaki w Muzeum Sportu

We wtorek (09.12.14) Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie odwiedziła liczna grupa dzieci (mamy nadzieję przyszłych sportowców i kibiców) z VI. Grupy Przedszkola Miejskiego nr 32 w Olsztynie. Wizyta przedszkolaków w muzeum związana była m.in. z realizacją programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”, w którego założeniach jest poznanie historii oraz czynne uprawianie sportu i rekreacji.

 

Dzieciaki zapoznały się z historią Igrzysk Olimpijskich, poznały sylwetki sportowców Warmii i Mazur. Obejrzały filmy animowane o różnych dyscyplinach sportowych oraz zwiedziły całe muzeum, oglądając gabloty wypełnione pamiątkami sportowymi.

 

Najwyższy przedszkolak miał okazję przymierzyć marynarkę najwyższego polskiego siatkarza – Marcina Możdżonka. W strój ten ówczesny kapitan reprezentacji Polski ubrany był podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008). Po Igrzyskach M. Możdżonek przekazał kompletny garnitur muzeum. Być może marynarka „zaczaruje” przedszkolaka i wyrośnie z niego przyszły znakomity siatkarz.

 

Na zakończenie, po wpisaniu się do Kroniki Pamiątkowej muzeum, wszystkie przedszkolaki, dziękując za spotkanie, zaśpiewały śliczną piosenkę o Mikołaju i życzyły pracownikom OSiR w Olsztynie wesołych świąt.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl