Jesienne wydarzenia sportowe

W październiku i listopadzie w naszym mieście odbędą się cztery duże wydarzenia sportowe. Cykl imprez rozpocznie się w piątek 17 października Finałem Pucharu Polski w Piłce Wodnej. W sobotę 18 października w HWS Urania odbędzie się IX Olsztyński Festiwal Sztuk Walki. W weekend 25-26 października będziemy świadkami Finału Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. Natomiast 6-7 listopada zapraszamy na II Miting Pływacki Olsztyn – Kaliningrad.

Sportowy maraton w Olsztynie otworzy Finał Pucharu Polski w Piłce Wodnej, który odbędzie się w dniach 17-18 października w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera Galeria Warmińska”. W zawodach wezmą udział najlepsze zespoły z naszego kraju. Grupa A: ŁSTW Łódź, UKPW Legia Warszawa, WTS Bytom. Grupa B: DSW Waterpolo Poznań, Arkonia Szczecin, GKPW 59 Gorzów. Puchar Polski to ostatnia duża krajowa impreza kończąca sezon 2013/2014.  Zwykle wszystkie mecze wzbudzają w widzach duże emocje zwłaszcza, że często dopiero rzuty karne decydują o zwycięzcy.

Sobotni wieczór 18 października będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników sztuk walki. O godzinie 16:00 w Hali Urania odbędzie się IX Olsztyński Festiwal Sztuk Walki. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć 12 pokazów: taekwondo, judo, boks, zapasy, karate, kendo, wu shu, krav maga, aikido, brazylijskie ju jitsu, capoeira i MMA. Festiwal ma przede wszystkim charakter edukacyjny i stwarza szansę na porównanie w jednym miejscu i w jednym czasie wielu sztuk walki. Pokazy odbywają się na specjalnym podwyższeniu, towarzyszy im oprawa muzyczna i świetlna.

Na zakończenie maratonu imprez basen olimpijski w Olsztynie będzie świadkiem Finału Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. Zawody rozegrane zostaną w ostatni weekend października. W imprezie przewidziano udział 450 zawodników z 35 klubów i z 20 państw. Wśród startujących są wielokrotni rekordziści i mistrzowie świata: Waleria Baronowska, Paweł Kabanov – Rosja, Cesare Fumarola - Włochy oraz polscy medaliści mistrzostw świata juniorów z roku 2014 – Amelia Pisarczyk – Nautilus Jastrzębie Zdrój (złota i srebrna medalistka) i Weronika Prentka – Citizen Poznań (srebrna medalistka). Państwa uczestniczące w Pucharze Świata: Białoruś, Litwa, Polska, Chiny, Niemcy, Columbia, Rosja, Czechy, Słowacja, Estonia, Słowenia, Finlandia, Ukraina, Francja, Włochy.

Na początku listopada w Olsztynie odbędzie się konferencja szkoleniowa trenerów pływania z  województwa warmińsko-mazurskiego i nauczycieli WF. Jednym z prelegentów będzie Otylia Jędrzejczak. Otylia odwiedzi również SMS w Olsztynie oraz poprowadzi warsztaty dla rodziców na temat motywacji zawodników do treningu. Kiedy trenerzy będą się szkolić, w Aquasferze GALERIA WARMIŃSKA zostanie rozegrany II Miting Pływacki Olsztyn-Kaliningrad (6-7 listopada). Zawody odbędą się w dwóch formułach: mecz pływacki Olsztyn - Kaliningrad dla zawodników licencjonowanych oraz zawody szkolne dla uczniów nie trenujących pływania wyczynowo (kategorie 11-13 lat, 14-16 lat, 17 lat i starsi).

Wszystkie sportowe wydarzenia poleca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Zapraszamy do kibicowania.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl