III Półmaraton Jakubowy

W najbliższą niedzielę na ulicach Olsztyna odbędzie się kolejny Półmaraton Jakubowy. Już teraz wiadomo, że w tegorocznych zawodach padnie rekord frekwencji. Najwięcej zawodników pobiegnie w kategorii wiekowej 30-39 lat. Nie zabraknie też seniorów. Do biegu zgłosiła się min. siedmioosobowa grupa 70 lat i więcej.

 

Lista zgłoszeń jest już niestety zamknięta. Do środy 10 września należy opłacić wpisowe. 700 zawodników, którzy tego dokonają otrzyma pakiety startowe, czyli koszulkę, numer startowy z agrafkami, worek na rzeczy osobiste, kupon na posiłek oraz chip (do zwrotu). Pakiety można odbierać do piątku 12.09 w Dziale Sportu OSiR przy ul. Żołnierskiej 13 a, w sobotę 13.09 i w dniu zawodów w budynku pływalni  przy ul. Głowackiego 27. W niedzielę odbiór pakietów startowych odbywać się będzie tylko w godz. 9-11.

Na zwycięzców wśród kobiet i mężczyzn czekają nagrody w wysokości po półtora tysiąca złotych. Również najlepsi lekkoatleci w swoich kategoriach wiekowych będą premiowani nagrodami pieniężnymi. W sumie pula nagród wynosi 14,4 tys. zł.

 

Trasa tegorocznego Półmaratonu będzie przebiegała ulicami: Głowackiego, Piłsudskiego, Dworcową, 11 Listopada, Nowowiejskiego, Żarskiej, Artyleryjską, Dragonów, Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Artyleryjską, Leśną, ścieżką pieszo-rowerową przy jeziorze Długim, Konopnickiej, Nowowiejskiego, Staromiejską, Kołłątaja.

 

Start o godz. 12.00 przy Zespole Krytych Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego 27.  Meta na starówce, a uroczyste zakończenie odbędzie się w amfiteatrze im. Czesława Niemena.

Zapraszamy wszystkich kibiców w okolice startu i na Stare Miasto. Liczymy także na obecność mieszkańców Olsztyna na trasie min. na ulicy Leśnej, gdzie zawodników dopada zwykle największy kryzys.

Przypominamy, że w ubiegłym roku zwyciężyli Wojciech Kopeć z Olsztynka (czas 1:08.08) oraz Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy (1:21.36).

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl