Sportowy weekend

Siatkarze halowi i plażowi, rowerzyści i pływacy… startują w ten weekend w trzech imprezach sportowych pod patronatem i przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.


Siatkarskie emocje czekają nas w sobotę nad jeziorem Ukiel. 30 sierpnia na nowych boiskach Centrum Rekreacyno-Sportowego Ukiel odbędą się VI Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. W turnieju będą mogły wziąć udział maksymalnie 32 pary męskie i 16 par kobiecych. Początek zawodów o godzinie 9.00.

 

Siatkówka pojawi się także w Hali Urania w ramach Warmia Mazury Senior Games 2014. Rywalizacja potrwa od piątku do niedzieli. Z pewnością emocji nie zabraknie, bowiem Olsztyn nie bez przyczyny nazywany jest kolebką polskiej siatkówki. To stąd wywodzą się znakomici zawodnicy, którzy z reprezentacją sięgali i nadal sięgają po najważniejsze trofea.Początek zawodów w piątek o godzinie 9.00, a zakończenie w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy kibiców do Uranii.

 

Warmia Mazury Senior Games 2014 to również zawody pływackie. Zmagania zawodników w tej dyscyplinie sportu będzie można obejrzeć w Aquasferze GALERIA WARMIŃSKA od czwartku do soboty. Poranne serie będą się rozpoczynać o godzinie 9.00, popołudniowe o godzinie 17.00. Na listach startowych jest blisko 150 zawodników. W sobotę 30 sierpnia na zakończenie rywalizacji zawodnicy i kibice obejrzą występ Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”.


W ostatni dzień sierpnia do Olsztyna zjadą się miłośnicy MTB z całego kraju. Wszystko za sprawą Cezarego Zamany, który już po raz czwarty organizuje w naszym mieście jeden z etapów największego w Polsce cyklu maratonów rowerowych MTB. Tym razem przygotowano cztery dystanse przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (23 km) i Mega (56 km), natomiast dla osób szukających mocnych wrażeń gotowa jest najdłuższa trasa - Giga, która liczy aż 88 km! Start i miejsce zawodów Stadion Leśny (ul. Parkowa). Początek w niedzielę o godzinie 10.30. Zapraszamy wszystkich do udziału w zawodach. Aby wystartować wystarczy zarejestrować się biurze zawodów, dokonać niezbędnych formalności oraz mieć sprawny rower i kask.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl