Merida Mazovia MTB Marathon

W ostatni dzień sierpnia do Olsztyna zjadą się miłośnicy MTB z całego kraju. Wszystko za sprawą Cezarego Zamany, który już po raz czwarty organizuje w naszym mieście jeden z etapów największego w Polsce cyklu maratonów rowerowych MTB. W tym roku trasa została niemal całkowicie zmieniona. Został odwrócony jej kierunek oraz zrezygnowano z długich odcinków szutrowych i asfaltowych w stronę Cerkiewnika, na rzecz leśnych dróg i singli w Lesie Miejskim. Smaku dopełni charakterystyka terenu, podnosząc poziom adrenaliny. W szczególności na singlach oraz szybkich zjazdach.

 

Cały trasa ma charakter interwałowy, należy spodziewać się ciągłej zmiany biegów. Większość podjazdów to krótkie i sztywne górki, po których następuje szybki zjazd. Podczas opadów trzeba uważać na śliskie korzenie. Trasa w 80 proc. prowadzi po leśnych drogach i ścieżkach z dużą ilością korzeni.

 

Trasa w Olsztynie to perła w cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Właśnie w tym miejscu odbywa się już po raz czwarty! Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz.

Organizatorzy przygotowali aż cztery dystanse przystosowane do każdej grupy wiekowej. Każdy amator znajdzie dystans odpowiedni dla siebie. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (23 km) i Mega (56 km), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż (88 km)!

 

Podczas Olsztyńskiej edycji zorganizowana będzie klasyfikacja dla mieszkańców Miasta. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. W klasyfikacji mogą wziąć udział mieszkańcy Miasta Olsztyna.

 

Opłata startowa dla mieszkańców na dystansie Fit, Mega i Giga wynosi 50 zł bez względu na termin płatności.

 

Sponsorem Klasyfikacji Mieszkańców jest Salon Rowerowy Czesław Ciućkowski.

 

Wszyscy startujący po raz pierwszy w maratonie otrzymają w prezencie bidon firmy Merida, a po wyścigu na każdego uczestnika będzie czekał posiłek regeneracyjny. W miasteczku będzie dostępny serwis rowerowy oraz stoiska ze sprzętem i odzieżą kolarską. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Podczas imprezy zaplanowano wyjątkowe zawody rowerowe dla najmłodszych pod patronatem Telewizji MiniMini+. Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do zabawy na rowerkach.

 

Dla tych, którzy pojawią się na zawodach z rodzinami, organizator przygotował specjalną strefę. Na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje zorganizowane przez platformę nc+ w specjalnym kąciku dziecięcym. Każdy mały uczestnik wydarzenia będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Rybką MiniMini, które dostanie na miejscu w prezencie, wziąć udział w zabawach plastycznych i kole fortuny. Dla wszystkich dzieci przewidziane są drobne upominki. Dodatkowo każdy rodzic, który w dniu maratonu zdecyduje się podpisać umowę z platformą nc+, otrzyma w prezencie poduchę-Rybkę MiniMini. Impreza została objęta patronatem przez telewizyjne kanały dziecięce MiniMini+ i teleTOON+.

 

Organizator zaprasza wszystkich do udziału w zawodach. Aby wystartować wystarczy zarejestrować się biurze zawodów, dokonać niezbędnych formalności oraz mieć sprawny rower i kask.

 

Informacje o maratonie

31.08 Olsztyn - ul. Parkowa, Stadion Leśny.


- godz. 10.30 - start dystansu Hobby;
- godz. 11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga;
- godz. 11.50 - start wyścigu Mini Mini


dystanse:
- HOBBY – 8 km
- FIT – 23 km
- MEGA – 56 km
- GIGA – 88 km


limit wjazdu na dystans Giga: 14.20


rozjazdy:

Fit- 19
Mega/ Giga-52


trudność (1-6):

Hobby - 4
Fit - 4
Mega - 5
Giga- 5


bufety:
Fit – 14
Mega – 26, 46
Giga – 26, 46, 66, 78


opłata startowa: pkt 5 regulaminu


Program zawodów:

sobota (30.08)
godz. 16.00 - 18.00 zapisy w Biurze Zawodów;

niedziela (31.08)
godz. 8.00 – 11.00 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów;
godz.10.30 - start dystansu Hobby;
godz. 11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga);
godz. 11.30 - start maratonu, dystanse Fit, Mega, Giga;
godz. 12.45 – dekoracja dystansu Hobby;
godz. 13.30 – dekoracja dystansu Fit;
godz. 14.30 – dekoracja dystansu Mega;
godz. 15.30 - dekoracja klasyfikacji Najlepszego Mieszkańca Olsztyna 16.00 – dekoracja dystansu Giga;


W godz. 09.00-15.00 - atrakcje na terenie miasteczka sportowego


godz. 11:00 - zapisy w Biurze zawodów do wyścigu Mini Mini+
godz.- 11.40 - start wyścigu Mini Mini+ dla najmłodszych
godz.12.50 - 14.00- nauka jazdy na rowerach biegowych
godz. 09.00 - 15.00 – strefa rozrywki dla dzieci, plac zabaw pod namiotem
godz. 17.00 – zakończenie

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl