Sportowy maj i czerwiec z OSiR-em

Elemental Triathlon Olsztyn 2014, Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu, VI Edycja Copernicus Run i Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu to zapowiedź czterech fantastycznych imprez sportowych, na które zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

 

Jako pierwsza odbędzie się jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce. Elemental Triathlon Olsztyn zostanie rozegrany w dniach 17-18 maja. W stosunku do ubiegłego roku zmienia się lokalizacja zawodów. Pływanie odbędzie się na Jeziorze Krzywym (Słoneczna Polana). Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle w wodzie. Trasa kolarska zostanie poprowadzona głównymi arteriami miasta ( ul. Sielska i al. Schumana) na czterech pętlach, a na zawodników będzie czekał niedługi podjazd tuż po wyjściu z boksu rowerowego. Bieg zostanie wytyczony na 3 pętlach po 3,33 km w terenie crossowym i po chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Przypominamy, że oprócz dystansu olimpijskiego będzie można wystartować na dystansie super sprinterskim - czyli 0,2 km pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. W Olsztynie zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski w Aquathlon dla wszystkich kategorii wiekowych (juniorzy - seniorzy) oraz starty towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

 

Kolejny weekend 24-25 maja wypełni trzecie już Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu. Finał odbędzie się w WCRS Aquasfera.

 

Tydzień później 1 czerwca zapraszamy na kolejną edycję imprezy biegowej - Copernicus Run 2014. Bieg na 10 kilometrów wystartuje spod hali widowiskowo-sportowej Urania, a meta przywita biegaczy na Starym Mieście przy ul. Kołłątaja. Jako imprezy towarzyszące na starcie biegu odbędą się również: wyścig rolkarzy, bieg na 350 m dzieci, oraz bieg na 750 m rodzin i przebierańców.

 

Sportowe zmagania zamkną czterodniowe Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W dniach 5-8 czerwca na basenie Aquasfery zobaczymy czołówkę Polskich pływaków przed którymi otwiera się kolejna szansa na pobicie rekordów Polski właśnie w Olsztynie.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl