Aquasfera szczęśliwa dla olsztyńskich juniorów

Zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorów 14 lat w pływaniu. Przez trzy dni (7-9.03) o medale w Aquasferze rywalizowało prawie 600 młodych sportowców ze 136 klubów. 

 

Po pływackim weekendzie przyszła pora na podsumowanie. Jest to wyjątkowo miła chwila dla wszystkich miłośników pływania w Olsztynie, ponieważ dla naszych sportowców mistrzostwa zakończyły się wielkim sukcesem. Aż dziewięć medali w tym cztery złote, cztery srebrne i brązowy wywalczyli zawodnicy olsztyńskiego Kormorana. Trenujący pod czujnym okiem Agnieszki Kozłowskiej i Tomasza Grabysy przysporzyli kibicom powodów do radości zdobywając kolejno:

Złoto - Żaklina Wikieł na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym, oraz sztafeta dziewcząt  4x100 m stylem zmiennym w składzie: Julia Święcka, Kinga Chodyna, Żaklina Wikieł i Maria Żemajtis.

Srebro - Maria Żemajtis na 200 m stylem dowolnym, sztafeta dziewczat 4x200 m stylem dowolnym w składzie: Żemajtis, Święcka, Siniczyn, Chodyna, oraz sztafeta chłopców 4x200 m stylem dowolnym w składzie: Beniamin Śmiarowski, Krzysztof Oller, Jędrzej Wąsowski i Bartłomiej Koziejko.

Brąz -  Bartłomiej Koziejko na 1500 m

Swojego zadowolenia po zakończeniu zawodów nie krył Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który przyznał, że po rozmowie z Szefem Polskiego związku pływackiego ma nadzieję na organizację otwartych mistrzostw Polski w pływaniu nad jeziorem Krzywym. Z przebiegu imprezy zadowolony był także Dyrektor OSiR Olsztyn – Jerzy Litwiński, a jako miłośnik sportu stwierdził, że nasi pływacy zdobywający najwyższe, wartościowe sportowe laury maja szansę stanowić zaplecze dla najlepszych zawodników w Polsce.

Tymczasem wszystkim medalistom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Kolejne emocje pływackie na najwyższym poziomie w Aquasferze już niebawem. W dniach 24-25 maja zaplanowano Grand Prix Puchar Polski. Natomiast na początku czerwca (5-8.06) odbędą się w Olsztynie Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl