Będzie nowy sprzęt na Plaży Miejskiej

Modernizacja i przebudowa olsztyńskiego kąpieliska dobiega końca. Zgodnie z wypowiedzią prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza wszystko jest na dobrej drodze, aby firma realizująca projekt już na początku sierpnia udostępniła całą plażę mieszkańcom i turystom odwiedzającym nasze miasto.

 

Tymczasem Ratusz ogłosił przetarg na dostawę i montaż sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Zamówienie obejmie min. łodzie żaglowe typu Omega, łodzie kabinowe, kajaki, łodzie wiosłowe, skuter wodny, oraz sprzęt zimowy w postaci bojerów i skutera śnieżnego.

W ramach inwestycji nad brzegiem jeziora Krzywego związanych z budową całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej cały czas trwają prace budowlane przy ul. Jodłowej. Powstaje tam całoroczna baza sportów kajakarskich z salą ćwiczeń ogólnorozwojowych, ergometrami, zapleczem odnowy biologicznej, siłownią, sauną, wypożyczalnią sprzętu do sportów wodnych i zimowych oraz całoroczna hala do siatkówki plażowej i salami do squasha.

 

Prezydent poinformował również, że między 24 a 27 lutego, czyli już w przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa, która umożliwi powstanie nowoczesnej Bazy Sportów Wodnych na Słonecznej Polanie. Miasto ma plany na uruchomienie szkoły mistrzostwa sportowego dla naszego województwa przy wykorzystaniu tego właśnie ośrodka żeglarskiego. Całość inwestycji zostanie zakończona w czerwcu 2015 roku.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl