BŁO PIĘKNIE, ALE JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁO!
Było pięknie i ekscytująco, ale już się niestety skończyło… Za nami kolejny Puchar Europy w triathlonie w Olsztynie, w malowniczej scenerii Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Mieliśmy w tym roku rywalizację na najwyższym poziomie i dwa polskie podia w rywalizacji juniorów – brązowe medale Hanny Foltyniewicz i Jakuba Sochana.
Triathlon na najwyższym europejskim poziomie gości w Olsztynie nieprzerwanie od 2018 roku, w 2022 roku Miasto Olsztyn i Labosport Polska zorganizowało nawet Mistrzostwa Europy! Tegoroczne zmagania były jak zwykle ekscytujące, a na listach startowych znaleźli się sportowcy z 32 krajów europejskich, ale na start na Warmii i Mazurach zdecydowali się również zawodnicy m.in. z Chile, RPA, USA, Nowej Zelandii czy Hongkongu.
Do zobaczenia w 2026 roku!
Wyniki:
*** Europe Triathlon Cup Olsztyn 2025 Elite Men!
Olivier Conway @oliverconwayy (Wielka Brytania)
Michael Gar @michaelgar_tri (Wielka Brytania)
Jonas Osterholt @jonas.osterholt (Niemcy)
*** Europe Triathlon Cup Olsztyn 2025 Elite Women!
Carlotta Missaglia @carlotta__missaglia (Włochy)
Sophie Alden @soph_alden (Wielka Brytania)
Franka Rust @franka_rst (Niemcy)
*** Europe Triathlon Junior Cup Olsztyn
Danna Anouk (Dania)
Carlotta Bulck (Niemcy)
Hanna Foltyniewicz (Polska)
*** Europe Triathlon Junior Cup Olsztyn
Thibault Rivier (Szwajcaria)
Luis Ruhl (Niemcy)
Jakub Suchan (Polska)
@miastoolsztyn @mazury.travel @visitolsztyn @speedopolska @ministerstwo_sportuiturystyki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie