SEBASTIAN WAŚKIEWICZ WYGRYWA NA STARYM MIEŚCIE W OLSZTYNIE!

Zażarta walka na trasie i mnóstwo radości na mecie. Taki był XXI Bieg Jakubowy, który w tym roku zakończył się wygraną Sebastiana Waśkiewicza z Gdańska. Tradycyjnie już po raz piętnasty w rolę startera wcielił się ustępujący ze stanowiska prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz!

Tuż przed biegiem głównym standardowo odbyły się wyścigi najmłodszych adeptów lekkiej atletyki w wieku od 2 do 13 lat. Dumni rodzice, dziadkowie oraz wujkowie i ciocie dopingowali swoje pociechy, nierzadko przeżywając ich starty bardziej niż mali zawodnicy.

– Biegi dzieci, które są stałym punktem imprez biegowych, zawsze wzbudzają szereg pozytywnych emocji, a uśmiechnięte twarze maluchów świadczą o tym, że impreza się udała – mówi Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, czyli podmiotu, który razem ze Stowarzyszeniem „Horus” zorganizował XXI Bieg Jakubowy. Skądinąd, to właśnie OSiR w 2009 roku po kilku latach przerwy reaktywował Bieg Jakubowy.

– Cieszy przede wszystkim frekwencja. Blisko 500 uczestników pokazuje, że jest zapotrzebowanie na imprezy biegowe – dodaje Jerzy Litwiński, który już zaprasza na kolejne biegowe przedsięwzięcia, czyli Warmia Run Challenge (29–30 czerwca) oraz Ukiel Olsztyn Półmaraton (15 września).

O zwycięstwo w biegu głównym zażartą walkę niemalże do ostatnich metrów toczyli Sebastian Waśkiewicz i Marcin Konieczny. Wygrał pierwszy z nich, ale nie sposób nie podziwiać formy Koniecznego, który na podium pojawił się w otoczeniu wnuków. Wśród pań wygrała Lidia Kołomańska, naciskana przez Zuzannę Głombiowską, która tym razem musiała zadowolić się drugim miejscem.

Zadowolenia z przebiegu XXI Biegu Jakubowego nie krył Przemek Róziecki ze Stowarzyszenia „Horus”. – Kolejna edycja Biegu Jakubowego przeszła do historii. Świetna frekwencja i pełno kibiców dają nam pozytywnego kopa do działania – stwierdził usatysfakcjonowany Róziecki.

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Lidia Kołomańska           39:37

2. Zuzanna Głombiowska  39:43

3. Aleksandra Adamczyk   40:23

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Sebastian Waśkiewicz 33:14

2. Marcin Konieczny 33:22 

3. Szymon Sawicki    34:37

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl