KOLEJNE ŚWIĘTO TRIATHLONU W OLSZTYNIE!

W dniach 27-28 maja 2023 roku Olsztyn ponownie będzie gościć triathlonistów, którzy wystartują w Pucharze Europy w Triathlonie Elity i Juniorów oraz zawodach Elemental Tri Series. To kolejne święto triathlonu w stolicy Warmii i Mazur - w ciągu ostatnich lat to właśnie Puchar Europy i ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w Olsztynie były najważniejszymi triathlonowymi wydarzeniami w Polsce.

Dzień Pierwszy – PUCHAR EUROPY W OLSZTYNIE

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel Olsztyn po raz kolejny zapisze się w historii jako gospodarz pucharowej rywalizacji. W sobotę 27 maja 2023 r. nad Ukielem będzie można kibicować najlepszym triathlonistom, którzy powalczą o najwyższe laury w Pucharze Europy Elity i Puchar Europy Juniorów. Na starcie stanie 222 zawodników, których na co dzień możemy podziwiać w rywalizacji międzynarodowej na całym Świecie. Na listach startowych możemy znaleźć m.in. genialnego reprezentanta Austrii Leon Paugera, który zdominował rywalizację w Olsztynie w 2020 roku, reprezentanta Francji i Mistrza Europy Juniorów 2022 (Olsztyn) Léo Fernandeza, oraz Connora Bentley z Wielkiej Brytanii, który w ubiegłym tygodniu triumfował na Pucharze Europy w Caorle oraz jest obecnym Mistrzem Świata U23.

W Olsztynie nie zabraknie również zawodników z Polskiej Kadry Narodowej. W kategorii Elita nasz kraj reprezentować będzie Mistrzyni Polski na dystansie olimpijskim i pretendentka do kwalifikacji olimpijskiej na IO Paryż 2024 – Paulina Klimas, a dołączą do niej pozostali czołowi zawodnicy reprezentujący biało-czerwone barwy: Marta Łagownik, Zuzanna Sudak, Magdalena Sudak, Józefina Młynarska, Weronika Ptaszyńska, Matylda Wojakiewicz, Kamil Kulik, Mateusz Głuszkowski oraz James Kadziak. Na olsztyńskich trasach rywalizować będą również polscy zawodnicy w kategorii Junior: Aleksandra Duban, Aleksandra Ferchmin, Karolina Szalast, Maja Wąsik, Filip     Pupka, Mateusz Majak, Tymon Horsten, Emil Ziniewicz, Daniel Pyrzyński, Mateusz Polski, Jakub Gajda, Filip Glapa, Karol Armuła i Stanisław Ptaszyński.

Harmonogram sobotniej rywalizacji:

10:30 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start juniorek
13:00 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start juniorów
13:30-15:00 Strefa zawodników otwarta dla elity kobiet Pucharu Europy
15:30 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start elity kobiet
18:00 Elemental Europe Triathlon Cup Olsztyn – start elity mężczyzn
19:30-20:00 Ceremonia dekoracji dla elity i juniorów Pucharu Europ

Dzień Drugi – SPORT KWALIFIKOWANY, ZAWODY DLA DZIECI I AMATORÓW 

W niedzielę na trasy wyruszą Juniorzy Młodsi i Młodzicy, którzy będą rywalizować w Pucharze Polski na dystansie supersprinterskim, Nie zabraknie również zmagań dla najmłodszych - start Elemental Kids zaplanowany jest na godz. 12:00. Zawody odbędą się: na dystansach: 200 m bieg (kategoria 1-6 lat), 500 m bieg (kategoria 7-8 lat), Aquathlon 0,1 km pływania/0,5 km biegu (kategoria 9-10 lat), Aquathlon 0,2 km pływania/1 km biegu (Żaki 11-12 lat)

Tradycyjnie w Olsztynie organizatorzy zadbali również o amatorów, dla których przygotowano 3 dystanse do wyboru: olimpijski, sprinterski i supersprinterski.  Szczególnie wyjątkowy w tym roku jest dystans ekoSUPERSPRINT (0,4 km pływania – 10 km jazdy na rowerze – 2,5 km biegu). Triathloniści, oprócz testowania swoich możliwości, wezmą udział w akcji proekologicznej. Nazwa dystansu, jak i sam jego charakter ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz zwiększanie poziomu świadomości w zakresie ochrony środowiska. Na mecie każdy zawodnik otrzyma prezent w postaci sadzonki drzewka od sponsora tytularnego zawodów – firmy Elemental Holding, która przygotowała również niespodziankę dla mieszkańców Olsztyna. W trakcie trwania zawodów OLSZTYNIE odbędzie się EKO AKCJA, podczas, której będzie można przynieść stary zepsuty/zużyty drobny sprzęt rtv/agd (np. telefony, laptopy, miksery, tablety, suszarki do włosów itp.).Udział w akcji może wziąć każdy mieszkaniec miasta Olsztyn, każdy zawodnik i każdy kto będzie miał na to ochotę!

Zapisy na zawody i wszystkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej zawodów: https://triathlonseries.pl/zapisz-sie/.

 

*** Uwaga, uwaga: utrudnienia w ruchu!!!

W związku z organizacją Pucharu Europy w Triathlonie oraz Elemental Tri Series w dniach 27-28.05 2023 r., wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. 

W sobotę (27.05) odbędzie się Puchar Europy w Triathlonie. W związku z imprezą, w godzinach 6:00-19:30 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kapitańska, północna nitka ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) od. ul. Shumanna do ul. Lotniczej. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W godzinach 6:00-10:15, 11:40-12:45, 14:10-15:15, 16:45-17:45 bedzie możliwy wyjazd/wjazd z posesji oraz ulic mieszczących się po północnej stronie ul. Sielskiej (Hotel Omega, ul. Miła, myjnia) pod nadzorem służb porządkowych.

W niedzielę (28.05) odbędzie się Elemental Tri Series Olsztyn. W związku z imprezą, w godzinach 6:00-14:30 zamknięte dla ruchu drogowego będą ul. Kapitańska, ul. Shumanna (nitka w kierunku ul. Sielskiej), ul. Sielska (północna nitka w kierunku Ostródy), ul. Miła, ul. Lotnicza oraz starodroże DK16 na odcinku Olsztyn-zjazd na Łupstych. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. 

Podróżujących na odcinku Ostróda-Olsztyn drogą krajową nr 16 prosimy o korzystanie z objazdu obwodnicą oraz ul. Warszawską lub drogą powiatową przez Łupstych i ul. Bałtycką. 

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do poleceń Policji, Straży Miejskiej oraz służb organizatora.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl