KĄPIELISKA JUŻ NIECZYNNE!

Upalne wakacyjne lato 2019 roku dobiega końca, a my zakończyliśmy naszą misję związaną z zabezpieczeniem działalności kąpielisk miejskich. Uwaga, uwaga! – ratownicy strzegli bezpieczeństwa na naszych plażach do niedzieli, 1 września, do godz. 18:00.

To było przepiękne, słoneczne lato – mamy nadzieję, że wypoczęliście nad naszymi jeziorami i macie z tych wakacji w Olsztynie mnóstwo cudownych wspomnień. I to jest nasza największa satysfakcja. Nie mniej jednak w tym miejscu warto przypomnieć, że mimo wielkich kłopotów z obsadami ratowniczymi w całym kraju u nas, dzięki olbrzymiej operacji logistycznej, udało się zabezpieczyć nieprzerwane funkcjonowanie dwóch kąpielisk i Wodnego Placu Zabaw w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel oraz klimatycznego kąpieliska nad jeziorem Skanda. A skala tego przedsięwzięcia była olbrzymia: łączna długość chronionej prze ratowników linii brzegowej wynosiła około 250 metrów, a tylko CRS Ukiel w czasie wakacji odwiedziło łącznie 430 tys. osób (200 tys. w lipcu i 230 tys. w sierpniu)!

Przygotowanie i wyposażenie kąpielisk, codzienna praca nad utrzymaniem czystości i odpowiedniej jakości plaż to jedno, ale najważniejsze w tym wszystkim było utrzymanie najwyższej koncentracji w ekipie ratowniczej, która spisywała się tego lata na medal.

– Ze swej strony chciałbym powiedzieć przede wszystkim jedno zdanie: jestem dumny z tej ekipy, z którą pracowałem – mówi Jacek Lendzian, koordynator pracy ratowników w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – W letnim grafiku mieliśmy 30 ratowników, codziennie na stanowiskach pracowało 12, a kierowaliśmy się niezmiennie zasadą trzech P, czyli: Przewidywanie, Prewencja i Profilaktyka. Równie ważne było także zachowanie najwyższej koncentracji, każdego dnia i w każdym momencie. Teraz mogę powiedzieć, że jesteśmy w pełni szczęśliwi, bo doprowadziliśmy naszą misję do szczęśliwego końca – dodaje Jacek Lendzian. 

W niedzielę zakończyliśmy więc pracę kąpielisk, ale jednocześnie przypominamy że we wrześniu nadal będzie czynna wypożyczalnia sprzętu pływającego w CRS Ukiel. To jeszcze jest świetny czas na kajaki, rowery wodne, deski SUP czy żaglówki Omega.

Zapraszamy!

 

 

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl