KĄPIELISKA JUŻ NIECZYNNE!

Upalne wakacyjne lato 2019 roku dobiega końca, a my zakończyliśmy naszą misję związaną z zabezpieczeniem działalności kąpielisk miejskich. Uwaga, uwaga! – ratownicy strzegli bezpieczeństwa na naszych plażach do niedzieli, 1 września, do godz. 18:00.

To było przepiękne, słoneczne lato – mamy nadzieję, że wypoczęliście nad naszymi jeziorami i macie z tych wakacji w Olsztynie mnóstwo cudownych wspomnień. I to jest nasza największa satysfakcja. Nie mniej jednak w tym miejscu warto przypomnieć, że mimo wielkich kłopotów z obsadami ratowniczymi w całym kraju u nas, dzięki olbrzymiej operacji logistycznej, udało się zabezpieczyć nieprzerwane funkcjonowanie dwóch kąpielisk i Wodnego Placu Zabaw w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel oraz klimatycznego kąpieliska nad jeziorem Skanda. A skala tego przedsięwzięcia była olbrzymia: łączna długość chronionej prze ratowników linii brzegowej wynosiła około 250 metrów, a tylko CRS Ukiel w czasie wakacji odwiedziło łącznie 430 tys. osób (200 tys. w lipcu i 230 tys. w sierpniu)!

Przygotowanie i wyposażenie kąpielisk, codzienna praca nad utrzymaniem czystości i odpowiedniej jakości plaż to jedno, ale najważniejsze w tym wszystkim było utrzymanie najwyższej koncentracji w ekipie ratowniczej, która spisywała się tego lata na medal.

– Ze swej strony chciałbym powiedzieć przede wszystkim jedno zdanie: jestem dumny z tej ekipy, z którą pracowałem – mówi Jacek Lendzian, koordynator pracy ratowników w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – W letnim grafiku mieliśmy 30 ratowników, codziennie na stanowiskach pracowało 12, a kierowaliśmy się niezmiennie zasadą trzech P, czyli: Przewidywanie, Prewencja i Profilaktyka. Równie ważne było także zachowanie najwyższej koncentracji, każdego dnia i w każdym momencie. Teraz mogę powiedzieć, że jesteśmy w pełni szczęśliwi, bo doprowadziliśmy naszą misję do szczęśliwego końca – dodaje Jacek Lendzian. 

W niedzielę zakończyliśmy więc pracę kąpielisk, ale jednocześnie przypominamy że we wrześniu nadal będzie czynna wypożyczalnia sprzętu pływającego w CRS Ukiel. To jeszcze jest świetny czas na kajaki, rowery wodne, deski SUP czy żaglówki Omega.

Zapraszamy!

 

 

   

UWAGA: ZAWIESZAMY FUNKCJONOWANIE OBIEKTÓW

W związku z aktualną sytuacją i rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że od dnia 12.03.2020 r. do odwołania zawieszamy działalność wszystkich obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie: WCRS Aquasfera GALERIA WARMIŃSKA, CRS Ukiel, Hala Widowiskowo-Sportowa Urania, Zespół Krytych Obiektów Sportowych I przy ul. Głowackiego, Zespół Krytych Obiektów Sportowych II przy ul. Mariańskiej oraz Stadion Piłkarski przy Al. Piłsudskiego.

Jednocześnie  przypominamy, iż sytuacja jest na tyle dynamiczna, że możliwe są kolejne zmiany w harmonogramie funkcjonowania naszych obiektów.

Prosimy o odwiedzanie naszej strony internetowej oraz profili na facebooku.


SZANOWNI PAŃSTWO

Z uwagi na pojawienie się na terytorium Polski wirusa SARS-CoV-2, określanym „koronawirusem" zwracamy się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w naszej instytucji
(dotyczy siedziby głównej OSiR oraz wszystkich obiektów OSiR)

Prosimy stawiać się tylko na uprzednio wyznaczone terminy wizyt.

W sprawach kierowanych do Urzędu można skorzystać z platformy ePUAP.

Szczegóły w zakładce: https://osir.olsztyn.pl/pl/osir/epuap

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać również drogą mailową na adres: osir@osir.olsztyn.pl

Kontakty telefoniczne do wszystkich komórek organizacyjnych znajdują się na stronie https://osir.olsztyn.pl/pl/osir/kontakt

Do Państwa dyspozycji pozostajemy również pod numerem telefonu: 89 527 74 02 (sekretariat OSiR).

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl